Suriyelilerin İstanbul, İzmir ve Konya'da yaptıkları protestolar?

Bir şeyler yapılmalı artık referandum, seçim yapılsın kalsınlar veya gitsinler diye olay çözülsün.

Ya bunu geçtim. Bu suriyelileri besliyoruz bakıyoruz. Her an bizi satıyorlar ve hala koruyoruz. Doğu türkistandaki kardeşlerimize ses çıkarmıyorlar. Onlara yapılan zulüme sessiz kalıyorlar. Bizim kan kardeşlerimizi bu kadar korumazken bu devlet bizim kanımızdan bile olmayan bizimle aynı kıtada bile yaşamayan bu kişileri neden koruyor? Her gün en az 5 kere bunu sorguluyorum.

Ya bunu geçtim. Bu suriyelileri besliyoruz bakıyoruz. Her an bizi satıyorlar ve hala koruyoruz. Doğu türkistandaki kardeşlerimize ses çıkarmıyorlar. Onlara yapılan zulüme sessiz kalıyorlar. Bizim kan kardeşlerimizi bu kadar korumazken bu devlet bizim kanımızdan bile olmayan bizimle aynı kıtada bile yaşamayan bu kişileri neden koruyor? Her gün en az 5 kere bunu sorguluyorum.

Ya vallahi ne deyim hocam, insanların artık bilinçlenmesi lazım.

Ya vallahi ne deyim hocam, insanların artık bilinçlenmesi lazım.

Ülkedei insanları bilgiye ulaşmaması için her şeyi yapıyorlar. Ve üretmemeleri içinde upload hızlarını kısıtlıyorlar. Bizi tüketmeye o kadar çok alıştırdılar ki. Şöyle düşün downlaod ve upload hızlarını. Download hızı tüketmeye yarıyor mesela tüketiyoruz. Uploadda ise üretiyoruz fakat kısıtlandığı için üretemiyoruz.

Bunlar niye burada olduklarını bilmiyorlar sanırım. Nargile tüttürüp gelen geçene laf atmak, para için doğurup sokağa atmak falan. Gerektiğinden fazla önem veriliyor Suriyelilere. Yeşil reçeteleri mi ne var, gaziler de de ona benzer bir şey var ikisi de öncelikli. Hastanelerde veya devlet dairelerinde Suriyelilerin yeşil reçetesi gazi belgesinden daha öncelikli. Bizden daha rahat yaşıyorlar anlamıyorum bunu. Fakat yine de genelleme yapmamak gerek, ülkemizde yaşayıp kimseye bir zararı olmayanları da var. Tayyip Erdoğan onlara sağladığı imkanı kendi vatandaşına sağlasaydı bu hallere düşmezdik.

Son düzenleme:
Aynen katılıyorum size.

Vatandaşımız olan avukatlar ve baroların yürümesine dahi izin verilmiyor yaka paça gözaltına alınıyorlar. Bu orklar ülke çapında organize eylem yapabiliyor. Soran olursa soylu'nun haberi yoktu deriz diye düşünmüşlerdir muhtemelen.

Gerçekten korkuyorum; gelecekte şeriat yönetimli bir ülkede yaşayacağız diye...

Neden korkuyorsun şeriat kötü bir şey mi?
Sadece olorta küfür edenler, milletin eşine dostuna ters gözle bakan, laf edenler, fesatlar, iftiracılar, hırsızlar ve terbiyesizler rahat bir şekilde 1 gün hapis yatarak normal bir şey gibi dolaşsın diye mi korkuyorsunuz?
Komik cidden.

Neden korkuyorsun şeriat kötü bir şey mi?
Sadece olorta küfür edenler, milletin eşine dostuna ters gözle bakan, laf edenler, fesatlar, iftiracılar, hırsızlar ve terbiyesizler rahat bir şekilde 1 gün hapis yatarak normal bir şey gibi dolaşsın diye mi korkuyorsunuz?
Komik cidden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı