Suriyelilerin karıştığı olaylar tam liste!

The Time Lord

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Tarafımca uludağ sözlük üzerinde hazırlanmış din kardeşlerinin tecavüz gasp darp vb. olaylarının listesidir. Buraya da koyayım dedim. Burada ayrıca bir konusu açılmış ama bana ait olduğundan kendi emeğime sahip çıkmak ve sürekli güncel olacak bir konu açmak istedim.

19.05.17 - Suriyeliler Bağcılar'da sokak ortasında kadını feci şekilde dövdüler
Bağcılar'da sokak ortasında kadını feci şekilde dövdüler

19.05.17 - Suriyeli Yolcunun Bagajında 480 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi
Suriyeli Yolcunun Bagajında 480 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

19.05.17 - Gaziantep'te Suriyeli'ler, Suriyeli kuyumcuyu soydu; 3 gözaltı
Gaziantep'te Suriyeli'ler, Suriyeli kuyumcuyu soydu; 3 gözaltı

18.05.17 - Konya'da bir kafe basan suriyeli saldırganlara Türk vatandaşlarından meydan dayağı
Kafe basan Suriyelilere Meydan Dayağı

18.05.17 - Evlenme vaadiyle dolandıran Suriyeli kadın tutuklandı
Evlenme vaadiyle dolandıran Suriyeli kadın tutuklandı

17.05.17 - Bir grup suriyeli iki Türk gence saldırdı, yetmedi esnafa saldırdı
Bir gurup Suriyeli 2 Türk gence saldırınca…

16.05.17 - Suriyeliler Bursa'da ev sahibine saldırdı
Suriyeliler Bursa'da olay çıkardı

15.05.17 - Uyuşturucu operasyonunda 7 suriyeli gözaltına alındı
Hatay'da uyuşturucu operasyonunda 7 Suriyeliye gözaltı

15.05.17 - Gürültü yaptıkları için uyarılan suriyeliler Mersin'de bir genci öldürdü
Mersin’de gürültü cinayeti! Failler Suriyeli…

15.05.17 - Kızlara laf atan suriyeliler biri bir Türk gencini bıçaklayarak öldürdü
Sultangazi'de çıkan olaylarda 1 kişi öldü(GENİŞ)

09.05.17 - Suriyeliler Konya'da konfeksiyon mağazasını basıp sahibini darp etti
Konfeksiyonu basıp sahibini darp eden Suriyeli gruptan 2 şüpheli yakalandı

07.05.17 -Gaziantep'te Suriyeli 3 işçi, çalıştıkları terzi atölyesinin sahibinin oğlu Ertuğrul Dönmez'i bıçaklayarak öldürdü.
Suriyeliler 20 yaşındaki çocuğu bıçaklayarak öldürdü

05.05.17 - Suriyelinin Katili Suriyeli Çıktı
Suriyelinin Katili Suriyeli Çıktı

04.05.17 - Suriyelinin Kilis'teki deposunda binlerce uyuşturucu hap bulundu
Kilis'te hap ve dolar ele geçirildi

01.05.17 - Adana'da Suriyeliler halka arapça küfürler etti
Adana'da Arapça küfür eylemi

21.04.17 - Suriyeliler 9 yaşındaki çocuğa işkence yaptı
Suriyeliler 9 yaşındaki çocuğa işkence yaptı

08.04.17 - İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde, bir çocuğu dövdüğü öne sürülen Suriyeli gruba, mahalle sakinleri sopa ve tırpanlarla saldırdı.
İzmir'de olaylar çıktı! 500 Suriyeli mahalleyi terketti

19.03.17 - 25 kişilik Suriyeli grup, Sarayköylü 3 gencin üzerine saldırdı
Denizli'de Suriyelilerin karıştığı kavga ilçeyi ayağa kaldırdı | Gündem Haberleri

---- ara verdim yordu ----

03.11.16 - Suriyeli, Mersin'de bir kadına laf attı, uçan tekmeyi yedi
Mersin'de tacizciye uçan tekme

02.11.16 - Suriyeliler Bursa'da birbirine girdi
Pazar yerinde meydan savaşı!

27.10.16 - Suriyeliler Adıyaman'da birbirine girdi
Suriyeli çocuğun kafasında fayans kırıldı!

-- güncellenmedi, eklenecek --

25.07.16 - Suriyeliler Nevşehir'de bir genci bıçakladı
Suriyeliler Nevşehir'de 1 Genci Bıçakladı

14.07.16 - Suriyeliler Tarsus'ta kızları taciz etti, dayak yedi
Tarsus'ta vatandaşlar ile Suriyeliler birbirine girdi

14.07.16 - kayseri'de bisiklet çalan 30 kişilik suriyeli grup demir sopalarla türklere saldırdı.
Kayseri'de Suriyeli Grup, 3 Kişiyi Döverek Hastanelik Etti

13.07.16 - Suriyeiler izmir'de internet kafe bastı, Türk genci dövdü.
https://twitter.com/Capulizzmm/status/753194174569148416

12.07.16 - Suriyeliler, Tavas'da nişan bastı, Türk kızlarının namusuna sarkıntılık yaptı
TAVASLI GENÇLERLE SURİYELİLER BİRBİRİNE GİRDİ...

12.07.16 - Gürültü yapan Suriyelileri uyaran baba-oğul bıçaklandı
Gürültü yapan Suriyelileri uyaran baba-oğul bıçaklandı

11.07.16 - Suriyeliler Şanlıurfa'da telefon gasp etti, adam bıçakladı
Suriyeliler bu kez Şanlıurfa'yı karıştırdı!

11.07.16 - Hatay Haberi: Reyhanlı'da 2 kişinin öldüğü patlamayla ilgili 6 Suriyeli tutuklandı
Reyhanlı'da 2 kişinin öldüğü patlamayla ilgili 6 Suriyeli tutuklandı (2)

10.07.16 - Köpek tekmeleyen suriyelileri uyaran genç bıçaklanarak öldürüldü
Suriyeliler Türk gencini öldürdü!

09.07.16 - Gaziantep Göllüce Mahallesi'nde bir caminin mescidi içinde 3 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz etmeye çalışan 4 Suriyeli şahıs, çocuğun annesi tarafından suçüstü yakalandı.
Gaziantep ayakta: 4 Suriyeli.. 3 yaşındaki erkek çocuğuna camide tecavüz iddiası

08.07.16 - 300 kadar suriyeli florya'da çocuk ve kadınları taciz etti, suriye diye tezahüratlar attı
Suriye'de kadınlar ve çocuklar katledilirken Suriyeli erkekler bakın ne yapıyor..

07.07.16 - Hatay'da Suriyeli iki kişinin elinde hazırladıkları bomba patladı
Hatay'da Suriyeli iki kişinin elinde hazırladıkları bomba patladı

06.07.16 - Alanya'da 12 yaşındaki kız çocuğuna bıçak zoruyla cinsel taciz.
Alanya'da 12 yaşındaki kız çocuğuna bıçak zoruyla cinsel taciz.

02.07.16 - Eskişehir Haberi: Suriyeli dolandırıcı yakalandı
Suriyeli dolandırıcı yakalandı

30.06.16 - Suriye sınırında 2 canlı bomba etkisiz hale getirildi
Suriye sınırında 2 canlı bomba etkisiz hale getirildi

27.06.16 - konya - suriyeliler oruç kavgasına girdi, uyaran türklere saldırdı.
Suriyeliler'in 'oruç' tutmama kavgası: 4 yaralı

24.06.16 - Şanlıurfa'da suriyeliler iki kişiyi öldürdü, 1'i serbest 1'i firar.
Cinayet Şüphelisi Suriyeli Urfa’da Yakalandı

17.06.16 - Adana'da 13 yaşındaki suriyeli 20 yaşındaki türk genci öldürdü
Cinayet Şüphelisi Suriyeli Çocuk: Tüfek Kazayla Ateş Aldı

13.06.16 - Bir Türk'e bıçaklı saldırıda bulunan suriyelileri 50 kişi haşlanmış.
Şanlıurfa'da tehlikeli gece

10.06.16 - Adana'da Suriyeli gence taciz dayağı
Adana'da Suriyeli gence taciz dayağı

31.05.16 - Yozgat'ta inşaat bekçisi 66 yaşındaki Ali Yağız'ı döverek öldüren suriyeli katiller serbest bırakıldı
Yozgat'ta bekçiyi öldüren 3 Suriyeli serbest kaldı

28.05.16 - Antalya'da kendilerine iş verip eve yerleştiren kereste tüccarı 54 yaşındaki işadamı Enver Dündar'ı 2014 yılı aralık ayında öldürüp parmağındaki alyansına kadar alıp kaçtığı iddia edilen Suriyeli çiftin yargılanmasına devam edildi. Kapalı gerçekleştirilen duruşma kırmızı bültenle aranan cinayet zanlısı çiftin yakalama kararının infazının beklenmesi için ertelendi.
Vahşi cinayetin zanlısı Suriyeli çift bulunamadı - Memurlar.Net

14.04.16 - Gaziantep’te otobüste cinsel organının çıkartarak bir bayana cinsel tacizde bulunan suriyeli 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Otobüste cinsel tacize 6 yıl hapis

31.03.16 - kendi aralarında kavga eden suriyeliler birbirini yaraladı...
Suriyelilerin kavgası kanlı bitti: 2 yaralı

14.03.16 - adıyaman'da suriyelilerin kavgası. 1 yaralı.
Suriyeliler Kavga Etti: 1 Yaralı

09.03.16 - mersin tarsus'ta kavga eden suriyelileri ayırmaya çalışan köylülere suriyeliler saldırdı.
Kavga Eden 3 Suriyeliyi Ayırmaya Çalışan Köylülerle Suriyeliler Arasında Tartışma Çıktı

07.03.16 - suriyeliler kendi aralarında kapıştı.
Konya Suriyeliler Arasında Bıçaklı Kavga: 1'i Ağır 4 Yaralı

26.02.16 - Adana'da içki yüzünden tartıştıkları Suriyeliyi bıçaklayarak öldüren 3 Suriyeli adliyeye sevk edildi.
İçki Cinayetinin Zanlısı Suriyeliler Adliyeye Sevk Edildi

16.02.16 - Suriyelilerin 200 lira cinayeti Adana'da Suriyeli 32 yaşındaki Hıdır F., akrabası 17 yaşındaki Kamil Melik'i 200 lira yüzünden aralarında çıkan tartışma sonucu bıçaklayarak öldürdü.
https://www.izlesene.com/video/adana-suriyelilerin-200-lira-cinayeti/9180328 (sondakika.com haberidir.)

31.05.15 - antalya'da suriyeliler birbirine girdi. 1 ölü.
Suriyeliler arasında kavga: 1 ölü

30.08.14 - suriyeliler hesap yüzünden kavga çıkardı
Account Suspended

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten de emek var bu konuda :D

Suriyelilerin Türkiye'ye girişlerine ve hatta vatandaşlık alabileceklerine an başından beri karşıydım, daha çok bu tür olayların yaşanabileceğini düşündügümden.

Eh, madem oldu yapacak bir şey yok deyip işimize gücümüze bakacağımıza gidip Suriyelilerle uğraşıyoruz...
Demek istediğim, aslında olaylar tam da böyle değildir, hani kendi komşumuzu çekemediğimizden biliyorum.
Açmayayım şimdi burayı.

Gaziantep'de oturuyorum. Size diyebilirimki bırakın mahalleyi evi komşuyu okulu sokakta geçerken birine adres sorsan suriyeli çıkıyor. Ben hayatımda bukadar aşşağılık insan aşırı bir toplum görmedim. Köküne kibrit suyu. Tam diyorsun ki arada çok iyi adamlar var be bak bu adam güvenilir, 2 hafta geçmeden en açık yerinden vuruyor darbeyi sonrası sen sağ ben selamet. Medyaya yansımayan okadar kan dondurucu olaylar yaşandıki şehrimde anlatırek tüylerin ürperiyor. Vatandaşlıkla ilgili alakaları olmadıkları için hiçbir ceza almayan yüzbinlerce insancık var. Yol yapalımda göç gelsin yol :)

Gerçekten de emek var bu konuda :D

Suriyelilerin Türkiye'ye girişlerine ve hatta vatandaşlık alabileceklerine an başından beri karşıydım, daha çok bu tür olayların yaşanabileceğini düşündügümden.

Eh, madem oldu yapacak bir şey yok deyip işimize gücümüze bakacağımıza gidip Suriyelilerle uğraşıyoruz...
Demek istediğim, aslında olaylar tam da böyle değildir, hani kendi komşumuzu çekemediğimizden biliyorum.
Açmayayım şimdi burayı.
Hocam medyaya hükümete yansımayan çok olay yaşanıyor burada kimselerin haberi yok. 5 yaşındaki çocuğa 7 tane şuursuz cinsel istismar yapmak üzereyken basıldı kendi semtimde. Halkımız çok şükür vatanını milletini seviyor ki ellerinden geldikçe enselerine çöküyor ama şanssız olan evlatlarımız da var.

@Makunouchi, içende bulunmadığımdan idda etmem doğru olamz, yani içinde olan, yaşayan sizsiniz.
Ama onlara bir de şöyle bakmak gerek; adam olsalar ülkelerini savaş ortasında bırakıp kaçmazlardı herhalde. Yaşlı, eli ayağı tutmayanlara sözüm yok tabi.

Adam olay çıkartıyor kim olduğu belli değil, kimliği vesaire yok. Polislerin işi de zor.
Bu konuda cidden çok öfkeleniyorum. Çünkü müslümanlık gereği ülkemizde kendi ekmeğimizi bölüp verdiğimiz adamlar şerefimize namusumuza el uzatıyor ve çoğu ceza almadan sıyrılıp geçiyor. Gaziantep'de akşam saat 10 dan sonra ortalık teksas kasabalarına dönüyor. Araçların ampül'lerinden tut lastiklerine kadar çalınıyor ortada öyle kayıtlı bir insan yok yapan adam var ama kimliği yok.

Geri
Yukarı