Swift için Mac bir bilgisayar şart mı?

halilben01

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650ti
AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics
16,0 GB
2.90 GHz
Swift için Mac bir bilgisayar şart mı arkadaşlar? Cidden öğrenmenin başka bir yolu yok mu? Sanala kurdum fakat kasma olayı yüzünden hiçbir şey yapılmıyor.

Eğer işlemciniz en az 7.nesil ise i3 dahi olsa bir hackintosh yapıp tertemiz kullanabilirsiniz. 11.nesil işlemciler maalesef desteklenmiyor.

Swift dili için tüm platformlara destek geleli bayağı olmuştu.
Edit: Şu dislike atanlar tam kafa yapıyor.

Edit: Şu dislike atanlar tam kafa yapıyor.
Xcode'u Windows'a yükleyemezsiniz. Lütfen araştırmadan mesaj yazmayınız. "Xcode ne alaka şimdi?" Diyecekseniz söyleyeyim. macOS ortamında iOS için uygulama geliştirmek için Xcode gerekli. Aynı şekilde macOS için de geçerli bu. Sadece iOS ve macOS geliştirme için değil, aynı şekilde iPadOS, tvOS vs. için de geçerli. Ayrıca böyle bir şey mümkün olsaydı neden yazılımcılar Mac almakla uğraşırdı bunu açıklayabilir misin?

Sanala kurdum fakat kasma olayı yüzünden hiçbir şey yapılmıyor.
Bu mesajdan da anlaşılacağı üzere Swift nasıl kodlanır diye bir soru sormuyor konu sahibi, Windows üzerinden nasıl macOS, iOS vs. geliştirilir diye soruyor.

Asıl soruya gelirsek, Mac alamıyorsanız Hackintosh yapabilirsiniz sisteminiz uyumlu ise. Xcode indirmek istiyorsanız buradan indirebilirsiniz:
( Windows ve Linux üzerinde çalışmaz. )

Son düzenleme:
Bu mesajdan da anlaşılacağı üzere Swift nasıl kodlanır diye bir soru sormuyor konu sahibi, Windows üzerinden nasıl macOS, iOS vs. geliştirilir diye soruyor.

"Swift için Mac bir bilgisayar şart mı arkadaşlar?" diye sormuş. Programlama dilini öğrenmekle IOS'a uygulama geliştirmek aynı şey değil. Konu sahibi arkadaş Mac'e ya da IOS'a uygulama geliştireceğim diye yazmamış.

Arkadaşlar uygulama geliştirmek için sordum ben. Eğer yanlış anlaşıldıysam affola

"Swift için Mac bir bilgisayar şart mı arkadaşlar?" diye sormuş. Programlama dilini öğrenmekle IOS'a uygulama geliştirmek aynı şey değil. Konu sahibi arkadaş Mac'e ya da IOS'a uygulama geliştireceğim diye yazmamış.

Xcode'u Windows'a yükleyemezsiniz. Lütfen araştırmadan mesaj yazmayınız. "Xcode ne alaka şimdi?" Diyecekseniz söyleyeyim. macOS ortamında iOS için uygulama geliştirmek için Xcode gerekli. Aynı şekilde macOS için de geçerli bu. Sadece iOS ve macOS geliştirme için değil, aynı şekilde iPadOS, tvOS vs. için de geçerli. Ayrıca böyle bir şey mümkün olsaydı neden yazılımcılar Mac almakla uğraşırdı bunu açıklayabilir misin?

Asıl soruya gelirsek, Mac alamıyorsanız Hackintosh yapabilirsiniz sisteminiz uyumlu ise. Xcode indirmek istiyorsanız buradan indirebilirsiniz:
( Windows ve Linux üzerinde çalışmaz. )

Sanal makineye yükledim Mac'i ama çok kasıyor maalesef

Arkadaşın mesajını niye beğenmediniz. Swift, Windows platformunda çalışıyor. Windows platformu üzerinde Swift ile program yazabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bakınız: Swift ile SwiftUI farkı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı