Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChainLee

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçenlerce sıkça mavi ekran yemiştim bazu sorunları çözdüm ama bugün 2 kez daha mavi ekran yedim sorun nedir gerçekten bilmiyorum.
Minidump dosyaları.
Hatada Memory corruption hatası gördüm sanırım RAM ya da HDD SATA'sı tam emin değilim diğer hatalar bilmiyorum ama yardımcı olabilir misiniz bazı arkadaşlar HDD veya SSD kablosunu değişti diyor amam faydası olur mu bilmiyorum.
Bir de sistemde 2 tane HDD var ama birinde sadece elektrik kablosu var SATA kablosu yok onu çıkarmalı mıyım?

Çözüm
Çok daha iyi olur başka ekran kartıyla denemen. Kasanın içinde HD_AUDIO yazan bir kablo var, anakarta bağlanan. Onu kontrol et. Ön veya arkada da jak/USB ile bağlı ses cihazı varsa çıkart.

Yeni ekran kartı takmadan önce DDU ile kaldır şu anki sürücüyü ondan sonra kartı tak. Yüklerken de 20.12 olan sürümü kur.
@ChainLee VBIOS yüzünden mavi ekrana rastlamadım ama olabilir. VBIOS kaynaklı sorunlarda genelde ekran hiç gelmiyor. Testi tamamlayıp sonucu bildirmeyi unutma.

Hocam günaydın bazı glişmeler oldu dünden beri bendeki ekran kartı ile mavi ekran iyen ekran kartını donanım değişikliği yaptık DDU ile ikisni de sil ve kapat seçeneği ile driverleri sildim ve yeni ekran kartlarını taktım fkat şu ki 570'in Dual BIOS özelliği vardı ikinci BIOS'a geçince driver yüklenmemem gibi sorunu vardı bende techpowerdan orijinal BIOS'unu indirdim kurdum fakat orijinal BIOS'u alamadı herhalde sistem hiç açılmadı ama ilk BIOS orijinal olduğu için ilk BIOS da sıkıntı yok mavi ekran yiyen bilgisayar dün sabahtan beri açık durumda ve hala mavi ekran yemedi bende 570'i aldım ve dün saat 9'dan beri açık bende yemedim sorun acaba neden kaynaklı oldu hocam anlamış değilim açıkçası.

Yazdım zaten neyden kaynaklanabileceğini. BIOS'la niye oynuyorsun?

Yazdım zaten neden kaynaklanabileceğini. BIOS'la niye oynuyorsun?

Hocam o zaman yetersiz güç olamaz herhalde isterseniz sistemi yazayım hesaplayın sistemde şu an termalthakenin 500 Watt 80+ bronz sertifikalı bir Power var sistem ise.
İşlemci Ryzen 5 1600 14 nm.
Sappphire RX 570 nitro+ 8 GB.
G.Skill 3000 MHz Sniper X DDR4 RAM.
ASUS A320M-F anakart.
Ve şu an sistemde önde 3 adet fan ve bir de işlemci fanı var hocam yeterli gelmiyor olabilir mi bunun yanı sıra bende Corsair'ın 500 Watt Power vardı onun ile değiştirdik ve sisteme RX 580 taktık yani güç yetmez ise şimdi kapnması gerek ama kapanmadı sigorta ATM'sını bilmiyorum sadece 1 kez sigorta atmıştı evde evin değil de binanın altında olan sigorta attı nedeni ise beyaz eşyadan olmuştu kısa devre ise sistemi başka Power ile kopmle söküp yeniden kablolamaları falan düzgün bir şekilde tekrar dizdik ama bellek hatası olur mu bilmiyorum.

Kartta sorun var dediğim gibi. O kısa devre yapmış olabilir, sorun da donanımsal gözüküyordu.

Kartta sorun var dediğim gibi. O kısa devre yapmış olabilir, sorun da donanımsal gözüküyordu.

Hocam 1 gün daha bende duracak kart ve sonrasında sorun çıkmaz ise tekrar eski PCsine takacağım şu anlık sorun gözükmüyor biraz daha açık kalsın ve oyun falan oynayım özellikle Rogue Company oyununda atıyordu o oyunu oynayacağım bakalım sorun çıkacak mı.

Değiştirdiğin ekran kartında mı aldın sorunu? Yoksa değiştirmeden önceki kartı mı taktın? Windows'u korsan olarak mı formatladın?

Memtest yapmış mıydın? Sorun bellek veya işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu raporu paylaş ek olarak. Rehber - Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Değiştirdiğin ekran kartında mı aldın sorunu? Yoksa değiştirmeden önceki kartı mı taktın? Windows'u korsan olarak mı formatladın?

Memtest yapmış mıydın? Sorun bellek veya işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu raporu paylaş ek olarak. Rehber - Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Hocam sorun işlemci kaynaklı olabilir mi şu an 1 mavi ekran daha yemiş çünkü bakamadım atamadım o dosyayı ama sürekli GTA 5 de veriyor ve fanlar normalden daha hızlı dönüyor.

Hocam sorun işlemci kaynaklı olabilir mi şu an 1 mavi ekran daha yemiş çünkü bakamadım atamadım o dosyayı ama sürekli GTA 5 de veriyor ve fanlar normalden daha hızlı dönüyor.
Ekran kartını değiştirdiğin zaman sorun olmadı demiştin. Buna göre sorun kartta.

Yeni konular

Geri
Yukarı