T.C kimlik bilgileriyle ne yapılabilir?

slmbenrıfkı

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: Zalman i3

Anakart: PRIME B460M-K

CPU: İ5 10400F 10th

Ram 1: Kingston 8GB Hyperx 2133MHz
Ram 2: Corsair VENGEANCE LPX 8GB 2133MHz

GPU: RX 570 8GB 256-bit

PSU: Sharkoon SHP650 V2 650 W

SSD: Toshiba TR200 480GB

HDD: Samsung 500GB (Piyasadan kalkmış modelini bilmiyorum.)

Kasa Fanı: ZA1225CSL (4 Adet)

CPU Soğutucu: Intel E97378
Meslek
Sanayi
Dostlar öncelikle selamünaleyküm, hayırlı ramazanlar. Benim ilkokuldan tanıdığım bir kişi onu oyunda sinir ettiğim için kendine bir hacker mi ne bir şey bulmuş, benim isim soy isimle T.C kimlik nomu, ana baba adımı, doğum yılı, adres, babamın T.C'sini her şeyi bulmuş ve beni tehdit ediyor. Acaba T.C'em ile bu kişi ne yapabilir? Yani ileride veya da şimdi başım belaya girer mi? Çunku bu kişi yüzünden çok tedirgin oluyorum. Birkaç yerde T.C ile kredi kartı çalındıgını bile görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir bilginiz varsa söyleseniz çok sevinirim.

Teşekkürler Technopat ve ailesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar öncelikle selamünaleyküm, hayırlı ramazanlar. Benim ilkokuldan tanıdığım bir kişi onu oyunda sinir ettiğim için kendine bir hacker mi ne bir şey bulmuş, benim isim soy isimle T.C kimlik nomu, ana baba adımı, doğum yılı, adres, babamın T.C'sini her şeyi bulmuş ve beni tehdit ediyor. Acaba T.C'em ile bu kişi ne yapabilir? Yani ileride veya da şimdi başım belaya girer mi? Çunku bu kişi yüzünden çok tedirgin oluyorum. Birkaç yerde T.C ile kredi kartı çalındıgını bile görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir bilginiz varsa söyleseniz çok sevinirim.

Hiçbir şey olmaz ki hacker tutmamış da kendine panelci birini tutmuş ya da kendisi yapmış. Tehdit ettiği için şikayet bile edebilirsiniz. TC ile bir şey yapılmıyor, merak etmeyin.

Kimlik kartınız yeni kimlik ise korkmayın bir şey yapamaz.
Değil ise ivedi şekilde değiştirin.

Imzayı da biliyorsa sıkıntı olabilir ama imzayi bilmiyorsa TC numarası ad soyad ve adresle hiçbir şey yapamaz. Türkiye'de milyonlarca seçmenin TC numaralarıyla adresleri sızdırıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı