T.C. Kimlik numarası bilgisiyle neler yapılabilir?

• Konuyu başlatan Exsa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 340

Exsa

Decipat
Önceden husumetli olduğum arkadaşlarımdan biri T.C.'mi okul numaramı vs öğrenmiş e okuluma vs girip notlarımın SSN'i atıyor. E okulda "sil, kaydet"gibi butonlar var biliyorsunuz bunlarla bir şey yapabilir mi? Ya da ileride ÖSYM tercihlerimi değiştirebilir mi? Ve aklıma gelmeyen başka şeyler de olabilir mi? Kanaatim bir şey yapamaz ama daha bilgili insanlar vardır diye sorma yükümlülüğü altına girdim.

Hocam hiçbir şey yapamazlar hiç endişen olmasın. Malum günümüzde insanların isim soyisimleriyle her türlü bilgisine erişmesi oldukça kolay. Hatta ver isim soyisimlerini neyse o kadar değil. İşin kısası hiçbir şey olmaz ÖSYM'ye dair her türlü işlem için e-Devlet şifresi gerektiğinden yine bir şey yapamazlar endişen olmasın.

Eskiden 2-3 arkadaş LGS tercihlerini değiştirebiliyordu ama şu an o olay yok sanırsam e-Devlet istiyor diye biliyorum.

Bu tarz olaylara LGS döneminde denk gelmek çok sıkıntı malumunuz tercihler e okul üzerinden yapılıyor.

Artık e-Okul'a velinin e-Devlet şifresini bilmek gerek girebilmek için. Önceden mi oldu bu olay? Panel ile e-Devlet şifresinin öğrenilebileceğini sanmıyorum.
Evet hocam önceden giriyordu şuan giremiyordur umarım.

LGS için tercihler e okuldan yapılıyor ama tercihi onaylaymak için herhangi bir okula gitmek ve onaylaymak gerekiyor. Diğer sınavlar içinde böyledir tahminimce

Geri
Yukarı