Taahhütlü AKK'li Paketlerde 2019'da AKK kalkacak mı?

Abi yeter artık söylemekten bıktım. Düşüncesiz misiniz anlamıyorum neden kalksın bana bir sebep söyleyin. Ortada imzalanan bir anlaşma var ve bu anlaşma da X yıl boyunca SEÇİLEN PAKETİ KULLANMA zorunluluğu var. Bir düşünün tekrardan.
Buna düşüncesizlik demeniz yanlış.Elbette biz de düşündük nasıl olabileceğini ama başkalarına da sorup onların da düşüncelerini öğreniyoruz.Buna fikir alışverişi deniyor.Daha önceden sözleşmelerde gece 2-8 arası akksiz olacak denmediği halde o uygulama geldiğinde herkes faydalandı.Belki bu da öyle birşey olacak.(Eğer kalkarsa.)Neredeyse herşeyin belirsiz olduğu bu dönemde siz de insanlara düşüncesiz diyeceğinize kendi fikrinizi de güzelce söyleyebilirsiniz.İyi geceler.

-

1- BTK tarafından alınan kararla AKN sonrası veri indirme hızı mobil internet için asgari 128 Kbit/sn olarak belirlendi. Mobildeki bu düzenleme 1 Mart 2017tarihinde uygulanmaya başlandı.
2- Sabit genişbant internet hizmetinde ise AKN’li tüm paketlerde, indirme hızı tek bir değer olarak 3 Mbit/sn şeklinde uygulanmakta iken yapılan düzenlemeyle paket hızına göre farklılaşan AKN sonrası indirme hızları belirlendi. Buna göre örneğin: 16 Mbit/s hızında AKN’li paketi bulunan bir abone, AKN veri miktarına ulaştığında indirme hızı asgari 5 Mbit/s olacak ve abone bu hızda fatura dönemi sonuna kadar internet hizmeti alabilecek.
3- AKN sonrası veri indirme hızının iyileştirilmesine yönelik düzenleme 1 Mayıs itibarıyla yürürlüğe girdi.
4- 1 Mayıs itibarıyla 02.00-08.00 saatleri arasında internet kullanımları Adil Kullanım Kotası’na dahil edilmeyecek.
5- AKN uygulaması, 31 Aralık 2018‘de tamamen kaldırılacak

Aynen BTK bu açıklamayı yapmıştı, sadece 5. adım kaldı, ve eminim bu sefer AKN tamamen kaldırılacak, çünkü bunu söyleyen BTK, yani başka bir şirket değil (Türk Telekom gibi), devlet kurumu.

Herkes ne çok biliyormuş bu işi sırf post kasmak adına atılan yorumlar, yahu BTK denilen kurum bunların BABALARI yapacaksınız dedimi iş olay bitmiştir. Sizin evde BABA niz birşey dediğinde yapmıyorsanız noluyor sonuçuna katlanıyorsunuz hâla yok şöyle böyle diyenler var haha hakikaten yazık .. :)

@226261 sırf senin teorini alt etmek için gecenin bu saati'nde uğraştığım şeye bak ya :D inanmayın arkadaşlar :D mobil bu mobilllllllll :D:D Şimdi turktelekom online işlemlerdende gösterecem de uğraşmak istemiyorum hangi internet oldugunu :D Neyse resim 1

Bağlantının ismini mobilde olsa da değişyitebiliyorsun. Mesela ben Xperia Z2 telefon var. Bilgisayardan telefonun internetine bağlanırken Xperia Z2 seçiyordum, cavoo yaptım. Şimdi cavoo üzerinfen bağlanıyorym. Senin telefonunu Emrewifi olarak değiştirmişsin, bağlanabilir ağlarda Emrewifi olarak görünüyor. Yani mobil o. Al sana yeni bir teori yeni bir tez.

Bağlantının ismini mobilde olsa da değişyitebiliyorsun. Mesela ben Xperia Z2 telefon var. Bilgisayardan telefonun internetine bağlanırken Xperia Z2 seçiyordum, cavoo yaptım. Şimdi cavoo üzerinfen bağlanıyorym. Senin telefonunu Emrewifi olarak değiştirmişsin, bağlanabilir ağlarda Emrewifi olarak görünüyor. Yani mobil o. Al sana yeni bir teori yeni bir tez.

Tamam paşa sen haklısın :D ben pes ettim :D :D :D ama bu kadarda kıskanma yani :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı