Tabanca Ruhsat Tarihinini geçirmek

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhaba arkadaşlar.
5,5 sene önce bulundurma amaçlı Sarsılmaz: KILINÇ 2000 LIGHIT marka tabanca almıştım.
5 senelik ruhsat süresi bitince, kapıya gelen memurlar benden ruhsatımı yenilememi istediler ve bi 6 Ay daha da süre verilmişlerdi. Nasıl olsa daha 6 Ay var diyerek rahat davranmış olmalıyım ki; o 6 Ay'ı da geçirdim (n)
Geçenlerde emniyetten arayarak ruhsatımın süresinin dolduğunu ve silahı emniyete teslim etmem gerektiği söylediler, ben de güzelim tabancamı götürüp teslim ettim.
Emniyet: ''Sizin son 2 seçeneğiniz daha var, 6 Ay içerisinde ya bir müşteri bulup tabancanızı ona devredin ya da mecburiyetten devlete hibe edin'' denildi.
Neyse, tamam deyip oradan ayrıldım. Ertesi gün memurlardan birisi arayarak ''Eğer kabul ederseniz ben bu tabancayı bir yakınıma almak istiyorum'' dedi, ben de bu teklifi kabul edip, bedavaya gitmesindense cüzi bir fiyata verdim :cry:

Neyse efenim, tabancamı teslim etmeden önce bi kaç foto çekmiştim, bugün o fotolara bakarak nedense ağlayasım geldi... Çünkü o tabancamı gerçekten çok seviyordum, ve benim artık o tabancam yoktu :( Böyle bir vurdumduymazlığı neden yaptım hala anlamıyorum.

İşte o tabancam:
Bu arada, kabzadaki işlemeye bakıp aldanmayın, Ülkücü değilim :D (Bu tabancayı Ülkücü bir arkadaştan devralmıştım, sorun yok, öylece kalsın dedim ben de.)
FormatFactory20151229_105740.jpg

FormatFactory20151229_105910.jpg

FormatFactory20151229_105929.jpg

FormatFactory20151229_110007.jpg

FormatFactory20151229_110105.jpg

Kabzası falan güzel ama emniyeti tek taraflı benim gibi solaklar için büyük hayal kırıklığı. Cüzi bir fiyat demişsin abi kaça verdin acaba?

Güzelmis... Ben de Desert Eagle var... Ama gercek tabanca degil, gaz tabancasi. Yani ufak yaralamalar icin kullaniliyor. :)
Lakin tasima izni degil, bulundurma iznim var maalesef. Burada tasima izni sadece devlet güclerinde.

Ben de ileride kuru sıkı almak istiyorum. Düğünlerde, yılbaşında falan ateş ederim havaya :D. Kimseye zararda vermez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı