Tacizci Dilenciler

Spawrain

Kilopat
Daha fazla  
Sürekli otobüs parası isteyen, zorla ürün satmaya çalışan, anket sonunda para isteyen, parkta/sokakta para verene kadar taciz eden dilenciler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizi de sürekli rahatsız ediyorlar mı? Ben Gaziantep'te yaşıyorum sokakta her 10-15 dakikada bir para istiyorlar vermeyip yürümeye devam ettiğinde arkandan küfür ediyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli otobüs parası isteyen, zorla ürün satmaya çalışan, anket sonunda para isteyen, parkta/sokakta para verene kadar taciz eden dilenciler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizi de sürekli rahatsız ediyorlar mı? Ben Gaziantep'te yaşıyorum sokakta her 10-15 dakikada bir para istiyorlar vermeyip yürümeye devam ettiğinde arkandan küfür ediyorlar.
Siz açmasanız, yakın zamanda böyle bir konu açmayı düşünüyordum :)
Evet. Şahsen çok rahatsız oluyorum. Özellikle, cami çıkışlarında çok fazla dilenci oluyor. Dini alet ediyorlar. Herkesi acındırmaya uğraşıyorlar. Genellikle şehrin en yoğun yerlerine gidiyorlar.
Devletin ve belediyelerin bu işe acilen el atıp gerekeni yapması lazım :)
Sizide sürekli rahatsız ediyorlar mı?
Genellikle ediyorlar. İnsanın önünü kesip; "Allah rızası için..." diye başlıyorlar.
Gerçekten ihtiyacı olan insan para istemez! İstemeye cesaret edemez!
Bu dilencilere para veren kimse kalmasa, bakın bakalım sokaklarda bir tane dilenci kalıyor mu? :)
Tabi ki de kalmaz! :)

Son düzenleme:
Polise ihbar etsen bir sey yapmiyorlar, para cezasi kesseler bile adam zaten o kestigi parayi bir gunde cikariyor. Dilencilerin bir de seviyesi var; suriyeli, multeci ve ne oldugu belirsiz Turkiye vatandasi.

Suriyeli ozellikleri: "abe valla para yok cocuk ac ben suri." Eve gidip birazcik daha cocuk yapayim tarzinda takilan varliklardir, paranizi kaptirmamaniz cok nadirdir. Cuzdaninizi bile isteyebilirler.

Multeci ozellikleri: Bir kosede oturup dururlar. Eger para verirseniz bir kac sey derler. Azda olsa samimi olabilirler.

Ne oldugu belirsiz Turkiye vatandasi ozellikleri: Cami cikisinda, meydanlarda, koselerde, mahallelerde, HER YERDE! Bunlari durdurmak imkansiz. Kanunlari iyi bilirler, herhangi bir kanun boslugunu kullanarak siyrilabilirler. They are unstopable.

Aylık 30.000₺ kazanan dilencileri gördü bu ülke zamanında.
Dilencilik meslek halini almış.
Kim 30.000₺ kazanıyor bu ülkede?
Millet(?) vekilleri.

Polise ihbar etsen bir sey yapmiyorlar, para cezasi kesseler bile adam zaten o kestigi parayi bir gunde cikariyor. Dilencilerin bir de seviyesi var; suriyeli, multeci ve ne oldugu belirsiz Turkiye vatandasi.

Suriyeli ozellikleri: "abe valla para yok cocuk ac ben suri." Eve gidip birazcik daha cocuk yapayim tarzinda takilan varliklardir, paranizi kaptirmamaniz cok nadirdir. Cuzdaninizi bile isteyebilirler.

Multeci ozellikleri: Bir kosede oturup dururlar. Eger para verirseniz bir kac sey derler. Azda olsa samimi olabilirler.

Ne oldugu belirsiz Turkiye vatandasi ozellikleri: Cami cikisinda, meydanlarda, koselerde, mahallelerde, HER YERDE! Bunlari durdurmak imkansiz. Kanunlari iyi bilirler, herhangi bir kanun boslugunu kullanarak siyrilabilirler. They are unstopable.

Millet(?) vekilleri.
Dilenci Rütbeleri ve Skill özellikleri. 😀

Arkadasın dedigi gibi bu kisiler meslek haline getiriyor.

Bir arkadasimin mekanına gitmistik. Yakınlarda surekli aynı dilenen kisi birlikte geldigim arkadastan para istedi. O da acıdı baya, cıkardi cebinden verecekti. Mekan sahibi arkadas buna para vermeyin, x semtte (İstanbul - bayağı lüks semt, dairelerin milyonluk olduğu yerlerden) 3 tane dairesi var. Meslek haline getirmiş, senden zengindir dedi. Daha sonra kovdu kadını.

40-45 yaşında kadındı. Yazık ya. Bu olaydan sonra vermiyorum kimseye para.

Gerçekten ihtiyaç sahibi olan biri dilenmez, çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı