Tahminen ne zaman ekonomi duzelir?

Bahsettiğin şeyler ancak uzun vadede olur.
Hükümet değişir de eğitim sistemini düzeltir, fabrikalar açıp katma değerli ürünler ürettirir, boğucu vergileri azaltır, cari açık ve dış borcu sıfırlar, faiz ve enflasyonu kabul edilebilir seviyelere getirirse olur.
Ki böyle bir şey bence İMKANSIZ.
Çünkü, hükümete laf ettiğimiz kadar muhalefet de suçlu. Bay Kemal malesef koltuk sevdalısının teki ve asla ülke yönetenez. Zaten mevcut hükümetin neredeyse 20 senesini dolduracak olmasını Bay Kemal sağladı. Çünkü, malûm parti bildiğiniz tekel oldu. Muhalefet bir şey beceremedi. Hem de malûm partinin yaptığı o kadar hataya rağmen. Ekonomik sorunlar, ıvır zıvır derken malûm parti kendi ayağına sıktı. Muhalefet hâlâ etkisiz eleman.
Yani kısaca, yukarıdakileri yapabilecek bir iktidar göremiyorum ben. Malesef...

Ekonomi ve diğerleri. Bizim ülkeyi bırak dünyada bile 1-2 en fazla. Bu işleri düzeltecek muhalefet. En kralını getirsen bir derece düzelir. Korona şartlarında.

Malum kişi gidince zaten ülkeyi süperzekalılar yönetecek (!) Halk ne zaman düzelirse baştaki de düzelir.Herşey olumlu anlamda ilerlemeye başlar diye düşünüyorum.O sevmediğimiz kişiler de senin benim aramızdan çıkıyor.Ne zaman biz dürüst, azimli, şuurlu oluruz o zaman.Bu noktada genç neslin önemi yetişkinlerden kat ve kat fazla.Hergün gaming sistemimi nasıl yenilerim diye düşünen bizler göreceksiniz mecburiyetten de olsa başka şeyleri dert edineceğiz.Gerçek şeyleri.Yaşanan pandemiler vesaire bizi ve nesillerimizi buna itecek.Çünkü rahat ile kimse yoğrulmuyor.Bu da 30 seneyi bulur.

Haha ve kızgınlara özel zırhımı giydikten sonra:
Herkes yeni bir yönetim 10-20 yılda düzeltir demiş. Alakası yok, isterse en iyi yönetim gelsin hiçbir zaman o maaşı ile 4K TV alan ülkelerin o zamanki düzeyinde olamayız. Belki birçoğunuz herkesi 5K maaş ile yaşıyor olarak biliyorsunuz ama hiçbir vasfı olmayıp ayda 100k - 500k kazanan adamlar var. Kendim tanıdığımdan biliyorum. Sorun gelir eşitsizliği, yolda giderken illaki siyah Range Rover'e binen kadınlar görmüşsündür. Biraz onlara bakarsan ne demek istediğimi anlayabilirsin.

Ak troll.

Burada ekonomiden bahsedilmiş bizimde alım gücümüz çok düşük ülkede zenginlerin olması ülkenin bütün alım gücünü yükseltmiyor.

Okuman da yok galiba. Malum kişi ne zaman giderse demiş. Ne zaman giderse o zaman düzelir ne demek? Gittiği an düzelir demek. Boş muhalefet olduğum falan yok.

Benim orada demek istediğim şey malum kişi giderse zamanla duzlecektir ama sen direk gittiği anda düzelir anlamışsın direk düzelmesinin imkanı yok zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı