Takdir/teşekkür belgelerinde kullanılan kağıt nedir?

Sertifika ve diplomal için kullanılan kâğıtlar Mat kuşe kâğıt 250-300 gr/m2 Fantazi kâğıt 140 - 190 - 250 – 300 gr/m2 Farklı renk ve dokulu kâğıt çeşitleri kâğıt markası ve özelliğine göre kâğıt özelliği ve baskıdaki renk canlılığına göre değişmektedir. Tyvek yırtılmaz, yanmaz kağıt, Kağıt dokusu ve renkleri için fikir verecek siteler

Dostlar bu kağıdın herhangi bir özelliği var mı? A5 kağıdı olur mu? Veya bu A4 kağıdının 120 gram olanları varmış onlar belgenin orijinalinde ki kağıtla aynı mı oluyor? Aynı olmasa bile sırıtmazsa yine yeter.
Dostum bilmiyorum belki arkadaşına şaka yapacaksın belki ailene göstereceksin, belki sadece merakından soruyorsun... Ama şunu unutma ki bu ortaokulda aldığın takdir veya diğer belgeler hiçbir önem teşkil etmeyecek ileride. Hatta mezun olduğun lisenin niteliği bile önemli olmayacak.
Yapacağın işi engellemek gibi bir çabam da yok, ne kadar etik olduğunu sen karar verip yapıyorsundur artık. Veya sonuçlarını biliyorsundur.

Dostum bilmiyorum belki arkadaşına şaka yapacaksın belki ailene göstereceksin, belki sadece merakından soruyorsun... Ama şunu unutma ki bu ortaokulda aldığın takdir veya diğer belgeler hiçbir önem teşkil etmeyecek ileride. Hatta mezun olduğun lisenin niteliği bile önemli olmayacak.
Yapacağın işi engellemek gibi bir çabam da yok, ne kadar etik olduğunu sen karar verip yapıyorsundur artık. Veya sonuçlarını biliyorsundur.
Kendim için yapmıyorum hocam istiyorsan kanıt bile atabilirim emin olabilirsin. Yaptığım şey yalnış biliyorum ancak aile baskısından kurtarmak istiyorum diyeyim. Yakın bir arkadaşıma yapmak istiyorum. Lise 2'deyiz.

Kendim için yapmıyorum hocam istiyorsan kanıt bile atabilirim emin olabilirsin. Yaptığım şey yanlış biliyorum ancak aile baskısından kurtarmak istiyorum diyeyim. Yakın bir arkadaşıma yapmak istiyorum. Lise 2'deyiz.
Kanıta gerek yok dostum ben sadece hayatın bir gerçeğini yazdım. Bu olayları çok takmamanızı tavsiye ettim. Yapıp yapmamak sizin kararınız. Ama gerçek ortaya çıkınca ailenizden yiyeceğiniz baskı da artacak bunu da unutmayın.

Hocam lisedeki ortalamalar çok önemli bilginiz olsun dersleri lütfen sıkı tutun.☺️
Teşekkür ederim. Ben kendimi bir şekilde kurtardım ancak yapamayan arkadaşıma yardım etmek istiyorum. Risklerinde farkındayım açıkçası.
Sertifika ve diplomal için kullanılan kâğıtlar Mat kuşe kâğıt 250-300 gr/m2 Fantazi kâğıt 140 - 190 - 250 – 300 gr/m2 Farklı renk ve dokulu kâğıt çeşitleri kâğıt markası ve özelliğine göre kâğıt özelliği ve baskıdaki renk canlılığına göre değişmektedir. Tyvek yırtılmaz, yanmaz kağıt, Kağıt dokusu ve renkleri için fikir verecek siteler
Hocam açıkçası bu yazdıklarınızdan çok bir şey anlamadım mâzur görün. Şimdi bir teşekkür belgesi çıkarmak için mat kuşe kağıt mı lazım ? Bu kağıt olsa bile bunu normal yazıcıların mürekkebi tutmaz diye düşünüyorum. Bir de bu kağıdı nerde bulabilirim ki ?

Kolaylık açısından a4 120/130 gram olanla yapsam olmaz mı ?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Ben kendimi bir şekilde kurtardım ancak yapamayan arkadaşıma yardım etmek istiyorum. Risklerinde farkındayım açıkçası.

Hocam açıkçası bu yazdıklarınızdan çok bir şey anlamadım mâzur görün. Şimdi bir teşekkür belgesi çıkarmak için mat kuşe kağıt mı lazım? Bu kağıt olsa bile bunu normal yazıcıların mürekkebi tutmaz diye düşünüyorum. Bir de bu kağıdı nerede bulabilirim ki?

Kolaylık açısından A4 120/130 gram olanla yapsam olmaz mı?

A4 büyük gelir hocam gerçek boyutu A5 galiba belgelerin. Belki a4'e A5 boyutunda yazıp kesebilirsiniz.

Geri
Yukarı