Takıntı nasıl bırakılır?

• Konuyu başlatan aKuu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 715

aKuu

Kilopat
Makaleler
3
Sürekli ellerimi yıkıyorum. Hava da soğuk olduğundan ellerim yara oluyor bir süreden sonra. Ellerimi yıkadıktan sonra musluğa kapatmak için değdiğimde veya başka bir yere değdiğimde pis olduğunu düşünüp tekrar yıkıyorum. Nasıl üstesinden gelirim bu takıntının?

Sürekli ellerimi yıkıyorum. Hava da soğuk olduğundan ellerim yara oluyor bir süreden sonra. Ellerimi yıkadıktan sonra musluğa kapatmak için değdiğimde veya başka bir yere değdiğimde pis olduğunu düşünüp tekrar yıkıyorum. Nasıl üstesinden gelirim bu takıntının?

Bende de aynı takıntı var. Aşırı kötü bir olay.

Kaliteli bir psikolog. Benim de boyundaki damar ve kıkırdak dokusuna karşı tikim var. Birisi konuşurken boyun hatları ya da damarı gözükürse kafayı yiyorum kendi boynumu tutmaya başlıyorum kafamı göğsüme doğru dayıyorum sanki boynumu kesiyorlarmış gibi oluyor. Bu Orkun ışıtmak'ın videosunda gördüm pamuğa karşı olan tikini geçirmişti fakat pahalı bir ücret ister büyük ihtimalle. O yüzden böyle yaşamaya devam.

Ellerin pisken bir şey ye, bir şey olmadığını görünce ellerini normal şekilde yıkamaya alışırsın. Biraz mikroptan da ölmezsin, titizliği falan boş ver.

Benim de toza alerjim var hemen yıkamam lazım :(

Geri
Yukarı