Taksiti bitmemiş iPhone 11 satılırsa bir sorun olur mu?

Bütçe
30.000

AhmeT75

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Turkcell pasajdan emin olmamakla beraber söylüyorum, kredi kartı ya da direkt peşin ödemiş olabilirler iPhone 11 alındı. Bu telefon elime geçince ben bunu direkt satarak iPhone 13'e geçmeyi düşünüyorum. Eğer bu durumda taksiti bitmemiş telefonu satarsam, tekrar ediyorum emin değilim ne ile alındığının. Başıma bir şey gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Turkcell pasajdan emin olmamakla beraber söylüyorum, kredi kartı ya da direkt peşin ödemiş olabilirler iPhone 11 alındı. Bu telefon elime geçince ben bunu direkt satarak iPhone 13'e geçmeyi düşünüyorum. Eğer bu durumda taksiti bitmemiş telefonu satarsam, tekrar ediyorum emin değilim ne ile alındığının. Başıma bir şey gelir mi?
İstersen telefonu uzaya fırlat firmanın umurunda değil. Parasını ver yeter derdindedirler. Satarsan boşa taksit ödemeye devam edersin o kadar.

Taksit denilen şeyin mantığı şöyle. Sen kredi kartından bir alışveriş yaptığında mağaza o parayı direkt senin bankandan peşin olarak çekiyor yani sen mağazaya değil bankana borçlanıyorsun o parayıda bankaya faiziyle ödüyorsun. Kısaca satın aldığın yerlik bir problem değil tamamen senle bankan arasında yani sıkıntı olmaz.

Taksit denilen şeyin mantığı şöyle. Sen kredi kartından bir alışveriş yaptığında mağaza o parayı direkt senin bankandan peşin olarak çekiyor yani sen mağazaya değil bankana borçlanıyorsun o parayı da bankaya faiziyle ödüyorsun. Kısaca satın aldığın yerlik bir problem değil tamamen senle bankan arasında yani sıkıntı olmaz.

Peki ben bu gelen IPhone'u iade etsem nakit dönerler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı