Taksitle mining sistem kurmak mantıklı mıdır?

terabayt

Hectopat
Daha fazla  
13.000TL'ye bir sistem toplasam ve her ay kazandığım parayla taksiti ödesem bu mantıklı olur mu? Her ay ne kadar üstüne ödemem gerekir? Elimde şu an kendime ait 1660S bir sistem var ve 3 gündür kazım yapıyorum aylık 380TL civarı bir karı olacak. Yapacağım şey mantıklı mı? Bir de son olarak kazım için sistem önerileriniz var mı?

2 tane 1660S'ti alırsanız 12000 TL gibi bir masrafınız olacak, elektriğe tekrar zam gelmezse 3x380TL'den aylık 1140 TL geliriniz olacak. Rig kendini 10,5 ayda amorti edecek ve sonrasında kartları satabilir ya da kazım yapmaya devam edebilirsiniz. ETH 2.0'dan sonra mining işi bitecek de deniyor, başka iyi getirisi olan altcoinler de var diyenler de var.

Hocam aylık karınız 100-150TL'ye de düşebilir. Bu durumda ne yapacaksınız? Bence elinizde hazır borçsuz para varsa girin bu işe. Kar almassanız satarsınız zaten.

Bunun için gelir/gider hesaplaman lazım.

Sonuç olarak gelir, gidersen yüksek ise, riskine bağlı olarak yatırım yapılabilir.

Ama belli riskleri de üstlenmek gerekli. Girişimci olmak böyle bir şey. Elon Musk abimiz oyuncak gibi oynuyor piyasa ile.

2 tane 1660S'Ti alırsanız 12000 TL gibi bir masrafınız olacak, elektriğe tekrar zam gelmezse 3x380TL'den aylık 1140 TL geliriniz olacak. Rig kendini 10,5 ayda amorti edecek ve sonrasında kartları satabilir ya da kazım yapmaya devam edebilirsiniz. ETH 2.0'dan sonra mining işi bitecek de deniyor, başka iyi getirisi olan altcoinler de var diyenler de var.

ETH 2.0 için tahmini bir zaman var mı? Neye dayanarak bitecek diyorlar? 2 tane 1660S alabilirim ama kendi bilgisayarımdan bağımsız bir sistem daha kurmak istiyorum bu bütçeyi aşacaktır.

2 tane 1660S'ti alırsanız 12000 TL gibi bir masrafınız olacak, elektriğe tekrar zam gelmezse 3x380TL'den aylık 1140 TL geliriniz olacak. Rig kendini 10,5 ayda amorti edecek ve sonrasında kartları satabilir ya da kazım yapmaya devam edebilirsiniz. ETH 2.0'dan sonra mining işi bitecek de deniyor, başka iyi getirisi olan altcoinler de var diyenler de var.
Elinde olan kart, sonradan aldığı 2 kartın amorti süresini nasıl etkiliyor acaba? Böyle hesap mı yapılır :D

Bu işe hiçbir zaman taksitle girmeyin. Düzenli olarak rig kuruyorum ben, bir müşterim kartların peak zamanında 80.000 lira kredi çekip 6 3060'lı bir sistem kurdu. Kurduktan sonraki ilk 1 2 ay hem elektriği hem sistemin taksitini ödüyordu, üzerine para da kalıyordu. Şu an sistem kendi taksitini zor ödüyor, kurduğum kişi de elektriğini ödüyor kendi cebinden. Bu iş sağdan soldan alınan parayla veya borç parayla yapılacak bir iş değil çünkü getirisi net veya sabit değil. Risk edebilecek bir paranız varsa yapılır bu iş. Ki artık bu risk oranı bu günlerde tavan seviyede. Zorluk bombası da yoldayken getirilir iyice düşecek. Şu zamanları bile arayacağız yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı