Ethereum mining mantıklı mıdır?

Mining'le uğraşılmaz abi. Tek kartın varsa zaten kartı oraya gömmek mantıksız. Oyun mu oynayacaksın, PC'de işini mi görüceksin, mining mi yapacaksın? Çok sermaye lazım, iyi para getiriyor ama ucu sıkıntılı, ileride patlayacak ilk sinyalleri geldi, kazım zorluğu arttı %25 kazım gücü düştü. Bir sonraki zorlukta hedef 8 GB'ler. Şu an 4-6'lar sınırda. Önünü göremiyorsun ne zamana kadar sürer garantisi yok, kart fiyatları uçtu şu an bir kart kendini 10 ayda amorti ediyor ki bu çok uzun süre ve bu süre kartı fiyatlarına bağlı artıyor ve en zoru sistemi stabil çalıştırmak ki çalışmıyor, zibilyon tane hata çıkıyor ve en önemlisi adamı erken yaşlandırıyor. Ha ben gencim dinamiğim, kendime güveniyorum dersen keyfin bilir benim söylediklerim ytd. Daha önce yapmayan birine önermem, şahsen ben bile uğraşmıyorum. Onun yerine daha faydalı işler yapılabilir. En azından faydası olur.
Benim iki kartım var birini kullanmıyorum (kullanamıyorum) onu atayıp yapabilirim belki diye düşünüyorum. Ve belirttiğim gibi sıfır bilgim var " yapsam mı ? " acaba diye düşünüyorum ama genelde olumsuz sonuç alıyorum.
Çok merak ediyorum laptop ile "mining" yapılır mı? yurtta net ve elektrik sınırız çünkü.
Yani çok tasvip etmiyorum laptop oyun oynarken bile kafa ütüler genelde, ısı %100'e ulaşırsa kendi kendini kapatır.
Orta seviye bir ekran kartınız olduğunu varsayar isek günlük 1 ayran 1 döner parası çıkartır.
Benim ekran kartım low-end olarak geçiyor ama yeni sisteme geçince bu bilgisayarı değerlendirmeyi düşünüyorum.
Sistemi yorar, bu sebeple ben hiçbir zaman mining yapmadım AMD kartlarımla. Ama kazancı fazla olursa da donanımı gözünüz görmez. Sizin ekran kartınız nedir?
İkincil ekran kartı : Graphics Chipset AMD Radeon (TM) 535DX

Birincil ekran kartı : Graphics Chipset AMD Radeon R7 Graphics
Donanım arşivi izlemişimdir.
:D

Son düzenleme:
Benim iki kartım var birini kullanmıyorum (kullanamıyorum) onu atayıp yapabilirim belki diye düşünüyorum. Ve belirttiğim gibi sıfır bilgim var " yapsam mı ? " acaba diye düşünüyorum ama genelde olumsuz sonuç alıyorum
İkinci kartın çok üst seviye bir kart değilse hiç uğraşma, elinde 2070 ve üstü bir kart varsa sen bilirsin.

Geri
Yukarı