Taksitli alışverişte tam fiyat çekildi

mrkomec

Hectopat
Merhaba arkadaşlar vatandan ve itopyadan alışveriş yaptım. İtopyadan 12 taksitli ürün aldım fakat kredi limitimden o ürünün tam fiyatı çekildi? Benim bildiğim örneğim 120₺ ise ürün 12 taksit yapıldığında Her ay krediden 10₺ borçlanmıyor muyum?

Kredi kartınızın 120 liralık kısmına bloke konur ve her ay ekstrenize 10₺ yansır. Ödediğin taksit tutarı kadar bloke kalkar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün limiti neyse o kadar çeker. Limit yoksa alamazsın. Taksitlendirmenin borcunu bankaya ödüyorsun.
Mesela 5bin₺ lik ürün alacağım. Limitim 6bin₺. Ben bütün ürünlerime 5 taksit yapsam da bir ay geçtikten sonra ödeme yaptığım halde limitimden 4000₺ kullanılamaz mı olacak? Yoksa her ay 1000₺ mi eksik limitim olacak?

Mesela 5bin₺ lik ürün alacağım. Limitim 6bin₺. Ben bütün ürünlerime 5 taksit yapsam da bir ay geçtikten sonra ödeme yaptığım halde limitimden 4000₺ kullanılamaz mı olacak? Yoksa her ay 1000₺ mi eksik limitim olacak?

Kullanbilir limitin 1000 tl kalacak. Bir sonraki ay 1000 tl ödediğinde Kullanbilir limitin 2000 tl olacak. Harcama yapmazsan kullanbilir limitin artacak sürekli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı