Çözüldü Tam anlamıyla format nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furki987

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Yıllardır Driver Booster Pro versiyonu ile bilgisayara format atarım. Yeni bir sistem topladım parçalar güncel olduğundan mı kaynaklı sürekli mavi ekran hatası veriyor kurulumda. Manuel bir şekilde format atmak istiyorum ama tüm driverları nereden bulabilirim onu bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Intel Core i9 14900K.
ASUS ROG STRIX 4090.
ASUS ROG Maximus Z790 Hero.
ASUS ROG Ryujin III 360 ARGB.

Çözüm
Formatı attım belirtilen sürücüleri kurdum. Windows Update'leri yaptım. Bu kadarmı başka yüklemem gereken driver yok mu Driver Booster programında 30 40 tane driver yüklüyordu.

Driver Booster gibi saçma sapan programlar kullanmayın sizde olmayan sürücüleri bile kurup geçiyor. Windows Update çoğu driverı kurmuştur tahminen size attığım asusunun sitesindeki bütün Bluetooth, Audio, Chipset, -LAN, Thunderbolt, SATA gibi sürücleri kurdunuz mu? Eğer kurduysanız artık yapacak bir şey kalmamış demektir. Bu arada BIOS'da bir güncelleyin derim mevcut anakart yeni muhtemelen eksik BIOS güncellemenizde vardır. Bunları da yaptıktan sonra eğer mavi ekran alırsanız yeni bir konu açıp bana etiket atın. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
Rufus ile Flash belleğe ISO şekilden imaj oluşturun. Windows kurulumu bittikten sonra Ekran kartı sürücüsünü NVIDIA'nın kendi sitesinden. Chipset sürücülerini ise ASUS'un kendi destek bölümü sitesinden kurun. BIOS'unuz kesinlikle güncelleyin.

Rufus ile Flash belleğe ISO şekilden imaj oluşturun. Windows kurulumu bittikten sonra Ekran kartı sürücüsünü NVIDIA'nın kendi sitesinden. Chipset sürücülerini ise ASUS'un kendi destek bölümü sitesinden kurun. BIOS'unuz kesinlikle güncelleyin.

Bu linkler Anakart chipset için ve ekran kartı sürücüsü için indireceğiniz siteler.

Bu arada o sistem için Windows 11 tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada güzelce anlatıyor sürücüleri de arkadaşın dediği gibi kendiniz sitesinden kurun.

Merhaba. Yıllardır Driver Booster Pro versiyonu ile bilgisayara format atarım. Yeni bir sistem topladım parçalar güncel olduğundan mı kaynaklı sürekli mavi ekran hatası veriyor kurulumda. Manuel bir şekilde format atmak istiyorum ama tüm driverları nereden bulabilirim onu bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Intel Core i9 14900K.
ASUS ROG STRIX 4090.
ASUS ROG Maximus Z790 Hero.
ASUS ROG Ryujin III 360 ARGB.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu bilgisayarcıya götürün, Gt 710 sistemime format atmasından sonra 4k RDR 2 de 768 FPS alıyorum. İşini ürüst yapan, son kalan pc cilerdendir. (!)

Rufus ile flash belleğe ISO şekilden imaj oluşturun. Windows kurulumu bittikten sonra ekran kartı sürücüsünü NVIDIA'nın kendi sitesinden. Chipset sürücülerini ise ASUS'un kendi destek bölümü sitesinden kurun. BIOS'unuz kesinlikle güncelleyin.

Bu linkler anakart chipset için ve ekran kartı sürücüsü için indireceğiniz siteler.

Bu arada o sistem için Windows 11 tavsiye ederim.

Formatı attım belirtilen sürücüleri kurdum. Windows Update'leri yaptım. Bu kadarmı başka yüklemem gereken driver yok mu Driver Booster programında 30 40 tane driver yüklüyordu.

Driver Booster gibi saçma sapan programlar kullanmayın sizde olmayan sürücüleri bile kurup geçiyor. Windows Update çoğu driverı kurmuştur tahminen size attığım asusunun sitesindeki bütün Bluetooth, Audio, Chipset, -LAN, Thunderbolt, SATA gibi sürücleri kurdunuz mu? Eğer kurduysanız artık yapacak bir şey kalmamış demektir. Bu arada BIOS'da bir güncelleyin derim mevcut anakart yeni muhtemelen eksik BIOS güncellemenizde vardır. Bunları da yaptıktan sonra eğer mavi ekran alırsanız yeni bir konu açıp bana etiket atın. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Çözüm
Hepsini yaptım şu an bir sıkıntı yok. Güncelleme yaptığım zaman mavi ekran alıyordum. Zaten şu an tek sıkıntım aslında formata başlamama sebep olan sus ROG Ryujin 3ARGB sıvı soğutmamın ekranının siyah olması. Kendiliğinden oldu. Armoury Crate yazılımı sıvı soğutmayı görmüyor. Bunu nasıl çözebilirim bilginiz var mı? @Strider0628

Son düzenleyen: Moderatör:
Armoury Crate kaldırıp ASUS'un kendi sitesinden sıfırdan kurun. RGB'leri anakart bağlı olduğuna emin misiniz?

Bunu denedim. Üstüne format atıp tekrar format sonrası kurulumunu yaptım. Ama olmadı. Kasaya hiçbir müdahalem olmadı. Kendi kendine çıkabileceğini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı