Tam ekran video izleme sorunu

Halit G.

Kilopat
Yer
Ev
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce yeni PC ve monitör aldım. Önceki PC ve monitörü kullanırken video izlerken tam ekran yapinca netlik bozulma olmazdi ama simdi yeni PC ve monitör aldıktan sonra normal bir sey mi bilmiyorum ama film ya da rastgele bir video izlerken küçük ekranda 1080P veya 720P izlerken net oluyor.

Yani belli HD olduğu fakat tam ekran yaptigimda 1080p goruntu 480P izlermis gibi oluyor, 720P'de tam ekran izlerken 144p-360P gibi oluyor. Oyun oynarken olmuyor yada ben fark etmiyorum. Ama olsa bile anlaşılmıyor.

Eski monitörüm 18,5 inch, 720p idi ve tam ekran yapinca sorun olmuyordu. Yeni monitör 25 inch 1080p. Acaba tam ekran yapinca video büyüyor diye mi bulaniklasiyor yani normal bir sey mi? Eski monitör küçüktü ondan belki fark etmemişimdir.

Ekran boyutu arttıkça çözünürlük de artmalı ki şu an yaşadığın sorun yaşanmasın. Çözünürlük aynı olmasına rağmen boyunu büyültüyorsun. Haliyle bozulma oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı