Tamircide çalışan PC evde açılmıyor

Özgür343

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir önceki konumu görenler bilirler benim bir sorunum vardı power tuşuna bastığım halde pc açılmıyordu bunun üzerine ben Vatan'a gidip baktırdım ve pc açılıyordu. Kaç saat oynadım birşey olmadı ama eve geldiğimde bilgisayarım yine açılmıyordu. 6'lı priz kullanıyorum markası Dexter. Ses sisteminin,monitörün,modemin ve psu'nun fişi takılı. Sorun oluyor Vatan bilgisayardaki çalışan topraklama ile ilgili birşey söyledi ama tam anlayamadım. Ayrıntısıyla ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz acaba ? Çok sevinirim teşekkür ederim...

@Recep Baltaş @Silinen üye @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Akım korumalı priz kullan demiş olabilirler.
Topraklama varsa binada, duvardaki prize giren 3 kablo olması gerekir. Bakacak olursan şalteri indirip kontrol et.
Ben pek ellemek istemediğimden elektrikçi çağırdım yarın gelecek. Teşekkür ederim.

Çalıştığına emin olduğun bir prize tak kasanı kardeşim. Vatanda çalışıyorsa evde de çalışması lazım.
Evdeki bütün prizleri denedim yine açılmıyor tvnin açıldığı prizde bu açılmıyor hassas olduğu için dedi vatandaki arkadaşlar. Statik elektrik vardır dediler.

Kardeşim, eğer statik varsa PC de kasanın güç kablosunu çek ve güç düğmesine 2.5 saniye basılı tut. Bunu 10 kere tekrarla. Bu statik elektriği boşaltacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı