Tamirden sonra RAM frekansım düştü

mguli

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarımı bir kere tamir ettirmiştim, ekrana görüntü gelmediğinden 150 TL verdim fakat bilgisayarı aldıktan sonra RAM frekansı 3000 MHz'den 2433 MHz'de kaldı. Arttırdığımda hata veriyor sizce neden olabilir? Ayrıca yaptıralı 1 ay oldu her şeyi denedim olmadı adama dönüş yaptığımda cevap vermedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden artırdığınızda nasıl bir hata alıyorsunuz? RAM'in sizin RAM'iniz olduğuna emin misiniz?
bütün parçalar benim eminim ramda aynı ama yükselttiğimde american megerins gibi hata varya onu alıyorum biosa atıyor ama atana kadar pc bi 8 9 kere açılmaya çalışıyor
Profile 1'e alın BIOS'dan.
hata aldığımı söylemiştim ?
Hocam yeni RAM'leriniz hayırlı olsun.
anlamadım
Mahalle bilgisayarcı vakası mı yoksa? :D
Profili DOCP ayarladınız mı?
evet mahalle bilgisayarcısı ve docp yaptığımda pc kendini 8 9 kere açmaya çalışıyor sonra biosa giriyorum
Mahalle bilgisayarcı vakası mı yoksa? :D.
Profili DOCP ayarladınız mı?

Evet mahalle bilgisayarcısı ve DOCP yaptığımda PC kendini 8 9 kere açmaya çalışıyor sonra BIOS'a giriyorum.

Kardeşim senin RAM var ya, artık yok. Kasaplara göndermeyin artık bilgisayarlarınızı.
ilk defa bir bilgisyarcıya gönderdim ve herkes memnundu bende birtek böyle sıkıntı oldu
Bence RAM'leri tekrardan kontrol edin sizin mi değil mi diye. 2 tane RAM var ise sırayla profile 1'e alın.

1 Tane 8 GB DDR4 RAM'im vardı ve bir sıkıntısı yok aynı ve profile 1 yaptığımda kasa açılmıyor.

Geri
Yukarı