Tamirden sonra 1 GB RAM eksik

cenker

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Evet Technopat'a kaydolmadan önce bilgisayarım da bir hata oluştu ve bende direk bilgisayarcıya verdim. Daha geçen yaz oldu bu. Bilgisayar düzeldi onda bir sorun yok. Ama 1GB RAM eksik olarak düzeldi. Şimdi farkına vardım ve sizce ne yapmalıyım. İş işten geçmiş gibi. Değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım 4 GB RAM'iniz var ve şimdi 3 GB gözüküyor. Eğer öyleyse, 32 Bit işletim sistemi yüklemişlerdir. Sizin 64 Bit işletim sistemi yüklemeniz gerekiyor.

2 GB gözüküyor ise adam çalmış demektir. Kasayı açıp kontrol etmekte fayda var tabi.
Bilgisayarcıdan kasayı alınca iyice kontrol etmek lazım.
Benimde çoğu kez RAM veya CPU soğutucusu değişiyordu, geri taktırıyordum eskilerini.

Soruyorum : Amacın ney diye. Karışmış diyorlar. İş işten geçti. Adam seni hatırlamaz bile :D Bundan sonra aynı hataya düşme bence.

Açtım baktım ve içinde sadece bu arkadaş vardı :D Neyse artık işlemci ve ekran kartı değiştirirken 2 GB da RAM alacağız :D

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca XP'den kurtul miğdemi bulandırıyor. 8 kur. RAM konusuna gelince al eline döner bıçağını salla adamın üstüne. :D O zaman sana Kingston Sniper RAM'lerinden verir. :D

Bu hafta sonu W7 Home Premium kurmayı planlıyorum. 6-7 ay geçti adam döver beni dükkanda :D

İşlemci ve ekran kartı yerine sağlam bir işlemci-anakart-RAM 3'lüsü yapın. Temeli sağlama aldıktan sonra ekran kartı-kasa-PSU-SSD alır binayı yükseltirsin.

Temelini sağlamlaştırmadan iyi bir ekran kartı alırsan zaten PSU yetmeyecek ve darboğaz oluşacaktır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı