Tanju Özcan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Suriyelilerin gönderilmesi konusunda haklı, ancak suyu 10 kat fiyatla satmak ırkçılıktan başka bir şey değildir.
Şimdi burada Suriyeliler ülkenin sefasını çekiyor diyenler var, bir evde on kişi kalan ve sigortasız çalışan göçmenlere bakmalarını tavsiye ederim. Ya onları sisteme tam anlamıyla entegre etmeliyiz (ki imkansıza yakın), ya da Avrupalıların maddi desteğiyle ülkelerinde huzuru birlikte sağlayıp göndermeliyiz.

Her geçen gün saygımın daha da arttığı birisi. Mültecilere 10 kat zam yapmasını da fazlasıyla doğru buluyorum, diğer belediyelerden de aynı performansı bekliyorum.

Suriyelilerin gönderilmesi konusunda haklı, ancak suyu 10 kat fiyatla satmak ırkçılıktan başka bir şey değildir.
Şimdi burada Suriyeliler ülkenin sefasını çekiyor diyenler var, bir evde on kişi kalan ve sigortasız çalışan göçmenlere bakmalarını tavsiye ederim. Ya onları sisteme tam anlamıyla entegre etmeliyiz (ki imkansıza yakın), ya da Avrupalıların maddi desteğiyle ülkelerinde huzuru birlikte sağlayıp göndermeliyiz.

Memnun değillerse gitsinler kimse zorla tutmuyor umarım hepsini en yakın zamanda göndeririz.
Çoluk çocuk kadın ayırmadan. Irkçılık faşist gibi kelimeler mülteci meselesi ile hiç bağdaşmayan kelimeler.
Çünkü bugün bunu diyenlere ırkçı derseniz 10 20 sene sonra Türk ırkı diye bir şey kalmaması muhtemel.
Mülteci dediğin insana çadır kent kuruldu kalmadılar.
Savaştan kaçtı diyorlar hepsi erkek hem de genç şimdi Afganlılar geliyor hepsi ABD emrinde Taliban'a karşı savaşmış erkekler bir tane aralarında kadın ya da çocuk yok.
Burada hümanist ya da din kardeşi adı altında gören insanlar bundan 5 10 sene sonra ülkede etnik köken, dil, bayrak, kendi dilinde eğitim, vatandaşlık, kültür farklılıkları sonu gelmeyenler sorunlar çıkacak.
Şu an bile çıkan sorunlar taciz tecavüz gasp çetelesme bu insanların kültürleri bizimle hiç bağdaşmıyor.
Çocuk tecavüzü, erkek çocuklarını kadın gibi giydirme adetleri var hayatlarında gerçekte kadın bacağı bile görmemiş bu insanların hepsini ülkemize alıyoruz sorgu sualsız.
Bunlar sapık mı katil mi hırsız mı bilen yok.
Ben evime giderken her akşam çevirme noktasından geçiyorum bunlara hop sen kimsin diyen yok.
Zaten ülke kötü durumda bundan 10 20 sene sonra Türkiye'yi buradaki kimse tanıyamaz eğer bu insanlar ülkelerine dönmezse.

Ya da sadece çocukları ve anne bireyleri alıp, eli silah tutan genç erkekleri gönderebiliriz. Elektrik ve doğalgaza yine zam gelecek (Temmuz ayında %15 gelecekmiş.) Biz Türk halkı olarak artık önemimiz kalmamaya başladı.. 20 milyon mülteci nedir arkadaş? Adamlar ülkesine tatile gidiyor her ay devlet yardımı alıyor biz eşek gibi çalışıyoruz onların boş boş oturduğu paranın bir tık fazlasını alıyoruz. Daha kira yardımı, kış ayı yardımını vesaire söylemedim. Tamam yardım yapılsın ama 20 milyon mülteci aylık Türkiye'ye kaça patlar sizce? Ortalama 100 milyon TL. Kendi halkından para isteyenler elin mülteci ve tecavüzcüsüne para yardımı yapıyor. Mülteci demek "diplomatik ilişkilerin kötüleşmesi, ekonomik sıkıntılar, nüfus sıkıntısı, dışa bağımlılık, halk arası ilişkilerin kötüleşmesi, suç oranlarında artış, virüs oranlarında artış, işsizlik" demektir. Bize yarardan çok zararı olan bazı mülteci kitlesinin sınır dışı edilmesi lazım. Böyle ülke yönetilmez. Banane din kardeşim ise? Onun yüzünden ben aç kalıyorum. Verdiğin her 10 TL verginin nereden baksan 3-5 TL'si mültecilere gidiyor. Ülke battı başımızda olanlar hâlâ "alacağız" diyorlar. Yazık...

Ya da sadece çocukları ve anne bireyleri alıp, eli silah tutan genç erkekleri gönderebiliriz. Elektrik ve doğalgaza yine zam gelecek (Temmuz ayında %15 gelecekmiş.) Biz Türk halkı olarak artık önemimiz kalmamaya başladı. 20 milyon mülteci nedir arkadaş? Adamlar ülkesine tatile gidiyor her ay devlet yardımı alıyor biz eşek gibi çalışıyoruz onların boş boş oturduğu paranın bir tık fazlasını alıyoruz. Daha kira yardımı, kış ayı yardımını vesaire söylemedim. Tamam yardım yapılsın ama 20 milyon mülteci aylık Türkiye'ye kaça patlar sizce? Ortalama 100 milyon TL. Kendi halkından para isteyenler elin mülteci ve tecavüzcüsüne para yardımı yapıyor. Mülteci demek "diplomatik ilişkilerin kötüleşmesi, ekonomik sıkıntılar, nüfus sıkıntısı, dışa bağımlılık, halk arası ilişkilerin kötüleşmesi, suç oranlarında artış, virüs oranlarında artış, işsizlik" demektir. Bize yarardan çok zararı olan bazı mülteci kitlesinin sınır dışı edilmesi lazım. Böyle ülke yönetilmez. Banane din kardeşim ise? Onun yüzünden ben aç kalıyorum. Verdiğin her 10 TL verginin nereden baksan 3-5 TL'si mültecilere gidiyor. Ülke battı başımızda olanlar hâlâ "alacağız" diyorlar. Yazık...

Bu ülkede göçmenlere 10 kat fazla fiyata tek bir belediye su satmasına ırkçılık diyenler.
300 bin TL fiyatı olan arabaya 1.5 m TL vergi alan hükümete neden bir şey demiyor acaba?
He Suriyeliler vergisiz alıyor bu arada arabayı.

Bakın altına giremeyeceğiniz konularda ya mesaj yazmayın ya da bilgilendikten sonra yazın çünkü boş mesaja neden oluyor.
İstersen tartışalım. Burada bilgi gerektiren bir şey yok. Adam faşistlik yapmış. Eğer diktatör konusu ise, Türkiye'nin siyasi tarihine ve halkın devlet hakkında görüşüne bakabilirsiniz. Halk devleti bir grup değil kişi olarak imajinasyonlaştırmıştır.

Tanju Özcan hakkında ne düşünüyorsunuz? Hükümete geçse birçok sorunu çözer mi?

Yaptığı konuşmalar bir düşünce uyandırıyor. Yoksa kahramanımız mı olacak?
Kendisini pek tanımıyorum, mecliste yaptığı çay fırlatma olayını biliyorum sadece. Onda da haklıydı. Sonrasında da meclisteki malum partililerin saygısız diyerek itiraz etmesi üzerine "Aynısını cumhurbaşkanımız da yaptı, siz cumhurbaşkanımıza saygısız mı diyorsunuz? Sizi dava edeceğim." şeklinde cevap vermişti :D Eğlenceli biri ama yönetebilir mi, bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı