Tanrı nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilim mi formül yaratıyor? Bilim sadece formülleştiriyor. O parçaların öyle hareket etmesi kendi başlarında hareket etmeleri mümkün mü? O parçalar neden öyle çalışsın ki?
Bilim formülleri matematik ile somutlaştırıyor fakat matematik insanlar tarafından yaratılan soyut bir dil, bu durumda formüller doğuştan olmuyor ve insanlar tarafından yaratılmış oluyor ve eğer etrafında gördüğün neredeyse her şey bu bilimsel kurallar neticesinde üretildiğini de göz önüne alırsak, ez evvel yazdığın düzenle bilim çelişiyor.

Dostum bunların hepsi genelde Tanrı'nın olmadığını savunuyor zaten :D. Tanrı'nın olduğu hakkında fikirler üreten bir kanal da söyleseydin de millet iki fikiri ortaya koyup karşılaştırsaydı bari.
Bana tanrının varlığının kanıtlamaya çalışırken bilimsel kaynak gösteren birini göster.

Bilim formülleri matematik ile somutlaştırıyor fakat matematik insanlar tarafından yaratılan soyut bir dil, bu durumda formüller doğuştan olmuyor ve insanlar tarafından yaratılmış oluyor ve eğer etrafında gördüğün neredeyse her şey bu bilimsel kurallar neticesinde üretildiğini de göz önüne alırsak, ez evvel yazdığın düzenle bilim çelişiyor.
Bilim gidiyor olayı gözlemliyor. Bunu formül haline getiriyor. Sonra diğer şeylere genelleiyor. Düzen olmadan diğer şeylere nasıl genelleme yapsın ki? Suyun formülü bulup diğer sullara yayıyor. Gidip tüm sulları incelemiyor.

Daha olup olmadığından emin değiliz dostum. Bir de bunu soruyorsunuz?

@cinar_yasarrr Ben kanıtladım diyorsunuz da nasıl? Kanıtl nerede? Ben USC gerçektir, kitapta yazıyor dediğimde gerçek olmuyor sonuçta. Ya da sizin mantığınıza göre gerçek oluyor. Nasıl inanmazsın, bu kadar mı köreldi kalbin?

@cinar_yasarrr Ben kanıtladım diyorsunuz da nasıl? Kanıtl nerede? Ben USC gerçektir, kitapta yazıyor dediğimde gerçek olmuyor sonuçta. Ya da sizin mantığınıza göre gerçek oluyor. Nasıl inanmazsın, bu kadar mı köreldi kalbin?

Her şeyden öncesini düşünürsek bir şeylerin başlangıcı olması lazım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı