Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanma o zaman, ne yapalım? Bize ne?

Dostum tartışma konusunda yazdıgına bak.
Varlığına inanıyorsan bunu sorgulamaya hakkın yok. Oturduğun yerde 6 pack yapacağım enerjisiyle 6 pack olmuyor. Varlığına inanmayıp soruyorsan, -ki bu çok garip olurdu- olmayan şey nasıl göstersin kendini.

Varlığına inaniyorsam sorgulamaya hakkım yok mu :D.

Dostum inanmamız için bir neden yok. Ne Dünya'da bir kanıt neden evrende bir kanıt var. Evren'in sonsuzluk içinde genişlemesi de tanrının olmamasının kanıtıdır bana göre.
Entropi dediğimiz bir olay vardır. Her şey kaosa yani yok oluşa sürüklenir. Ancak bir anda olmaz. 80 senelik insan ömrümüzde entropi olayını bilim olmadan gözlemleyemeyiz.

Entropi dediğimiz bir olay vardır. Her şey kaosa yani yok oluşa sürüklenir. Bir gün tüm yıldızların yakıtı bitecek ve hiçbir gezegende yaşam mümkün olmayacak. İnsan aklının hayal edemeyeceği zaman sonra evrendeki her şey mutlak sıfır olan -273 C sıcaklığa erişecek. Mutlak sıfır ise yok anlamına gelir. Bir anda olmayacağı için ne biz ne de gelecek nesiller uzun bir süre bu olayı görmeyecek veya tanıklık edemeyecek. Evren o zaman bomboş bir yer olacak. Bazı bilim insanları uzayın genişleme hızının sürekli artmasından sonra yırtılabileceğini düşünüyor. Bunlar sadece tahmin.

Hocam bunları başkaları anlamıyor işte keşke herkes sizin gibi anlayabilse.

Hocam bunları başkaları anlamıyor işte keşke herkes sizin gibi anlayabilse.
Özellikle insanların aklındaki "Evrendeki Düzen" meselesi çok yanlış. Evrende ve her şeyde bir düzen var sanılıyor ama aslında yok. Her şey karmaşaya yani yok oluşa sürükleniyor. Bu olaya entropi diyoruz. İnsan ömründe bunu görmek veya gözlemlemek imkansız. Gelişmiş bilim sayesinde entropinin varlığından ve etkilerinden haberdarız. Bu 80-100 senede olacak bir şey değil. Trilyonlarca yıl sürebilir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı