Tanrıyı Tanıma Problemi

Kardeş o zaman sen kendi Kuran'ını yaz da oradan devam edelim, senin okuğun kitapla benim okuduğum kitap aynı değil çünkü.

Valla ben de Allah'ın yalancısıyım, Kuran'da öyle yazmış benlik bir şey yok.

Söylediklerim garip geliyor demi? Önceleri bana da garip geliyordu. Okumadığın veyahut okuyup anlamadığın kitap hakkında müthiş bir bilgi ile konuşuyorsun. Araştırmaya devam et.

Ben de uçabiliyorum bu arada.. Bunun aksini kimse iddia edemez. Hatta sorgulayamaz da..

Yok Locke'muş, yok Hume'muş, yok Hobbes'muş... Bakın la işinize hadi...

Neymiş, empirik delil falan filan cart curt.. He he, aynen..

Son düzenleme:
Özet: Bu kalemin bile bir yaratıcısı varsa bu koca kainatın nasıl yaratıcısı olmayabilir.

Sizinde argümanlarınız çok eskilerde kaldı. Bu kalemi yapan biri varsa yaratıcıda vardır mantığından öteye gidemiyor aklınız.

Olayı basite indirgemeyin. Ortada hem o kalem var hem de kalemle çizilmiş bir resim, manası olan bir yazı mevcut. İş sadece kalemle bitmiyor. Bunları düşünmüyorsunuz. Yaratıcının, bunlar benim eserimdir demesine rağmen, bunlara rastgelelik atfediyorsunuz. Sizin ki mi mantık ?

Ben de uçabiliyorum bu arada.. Bunun aksini kimse iddia edemez. Hatta sorgulayamaz da..

Yok Locke'muş, yok Hume'muş, yok Hobbes'muş... Bakın la işinize hadi...

Neymiş, empirik delil falan filan cart curt.. He he, aynen..

Uçabilirsiniz. Kimsenin buna karşı çıktığı yok. Uçakla, yada üzerinize bağladığınız bir techizatla bu mümkün. içinde yaşadığımız evrene ait fizik yasaları bunu mümkün kılıyor.

İyi uçuşlar...

Olayı basite indirgemeyin. Ortada hem o kalem var hem de kalemle çizilmiş bir resim, manası olan bir yazı mevcut. İş sadece kalemle bitmiyor. Bunları düşünmüyorsunuz. Yaratıcının, bunlar benim eserimdir demesine rağmen, bunlara rastgelelik atfediyorsunuz. Sizin ki mi mantık?

Yaratıcının hep var olması garip gelmiyorda maddenin hep var olması garip mi geliyor?

Yaratıcının hep var olması garip gelmiyorda maddenin hep var olması garip mi geliyor?

Garip değil mantıksız geliyor.

Madde; içinde belirli oluşumları barındıran belirli yasalara bağlı bir yapı, belirli yasalara bağlı olan bir yapı nereden geldi diye sorulabilir ve bir başlangıcı olmak zorundadır.

Yaratıcı kendisini tanıtırken ben zamansız ve mekansızım diyor. Yani sizin algıladığınız yasalara bağlı değil. Bunların dışındayım diyor. Ben sizin aklınızın üstündeyim diyor. Başlangıcım yoktur diyor.

Bunları konu başından beri anne karnındaki bebek örneği, bakteri insan vücudu örneği ile anlatıyoruz. Neden sürekli başa sarıyorsunuz?

Garip değil mantıksız geliyor.

Madde; içinde belirli oluşumları barındıran belirli yasalara bağlı bir yapı, belirli yasalara bağlı olan bir yapı nereden geldi diye sorulabilir ve bir başlangıcı olmak zorundadır.

Yaratıcı kendisini tanıtırken ben zamansız ve mekansızım diyor. Yani sizin algıladığınız yasalara bağlı değil. Bunların dışındayım diyor. Ben sizin aklınızın üstündeyim diyor. Başlangıcım yoktur diyor.

Bunları konu başından beri anne karnındaki bebek örneği, bakteri insan vücudu örneği ile anlatıyoruz. Neden sürekli başa sarıyorsunuz?

Yaratıcı madde yasalarından bağımsız deyip anne bebek zart zurt madde örneği verip yaratıcıyı kanıtlamaya çalışıyorsunuz. Kendinizle çelişip komik duruma düşüyorsunuz bilmem farkında mısınız?

Uçabilirsiniz. Kimsenin buna karşı çıktığı yok. Uçakla, yada üzerinize bağladığınız bir techizatla bu mümkün. içinde yaşadığımız evrene ait fizik yasaları bunu mümkün kılıyor.

İyi uçuşlar..
Yoo, gayet İsa Mesih gibi göğe yükselebiliyorum. Teçhizatsız veya herhangi bir araç kullanmadan. Fizik kuralları bana işlemiyor..

Yaratıcı madde yasalarından bağımsız deyip anne bebek zart zurt madde örneği verip yaratıcıyı kanıtlamaya çalışıyorsunuz. Kendinizle çelişip komik duruma düşüyorsunuz bilmem farkında mısınız?

Hayır mantıksız konuşmuyorum. Siz mantıksız yorumlar yaparak komik duruma düşüyorsunuz. Çeliştiğim bir nokta varsa buyurun yazın.

Burada yaratıcıyı kanıtlamaya çalışmıyoruz. Yaratıcı hakkında yaptığınız tutarsız ve mantıksız yorumlarınızı size gösteriyoruz.

Sizde cevap bulamayınca zart zurt falan filan, agucu gugucu oluyorsunuz.

Yoo, gayet İsa Mesih gibi göğe yükselebiliyorum. Teçhizatsız veya herhangi bir araç kullanmadan. Fizik kuralları bana işlemiyor..

Birileri sizi anlasın, size inansın istiyorsanız iddianızı ıspatla mükellefsiniz.

Yoksa öyle her gördüğümüze duyduğumuza inanacaksak. Diğer sapkın dinleri de kabul ederdik.

Boş yapmayın.

Son düzenleme:
Tanrı her şeyi yapabilecek konumda olduğu gibi konuda bahsedilen durumu da gerçekleştirme kudretine sahip bir varlıktır. Ortada mantık dışılık bir durum yok. 3 semavi dinden hristiyanlığa baktığımızda da ısa'nın aslında insan formunda tanrı olduğu söylenir, örnek olarak vermem gerekirse.

İsa insan formunda tanrı olsaydı çarmıha gerildiğinde ölüp yeniden dirilme gibi bir olay yaşanmazdı direk ölmezdi diye düşünüyorum. İncilin tamamını okumuş biri değilim ama bence hristiyanlığa göre isa tanrı değil de sadece kutsanmış biri,
Ek olarak tanrı olabilir evet ama tüm bu yaşanan kötülüklere izin verebilecek, kendi yarattığı varlıkların eziyetini, çocuklara tecavüz edilmesini, vahşice öldürülen insanları, kutsanmış soy denilen israiloğullarının fırınlarda yakılmasına göz yumacak bir tanrı kavramı düşünmek istemiyorum eğer gerçekten varsa çok zalim bir tanrıdır ve insan acılarından keyif alıyordur. Kendi düşüncem tabii.

Birileri sizi anlasın, size inansın istiyorsanız iddianızı ıspatla mükellefsiniz.

Yoksa öyle her gördüğümüze duyduğumuza inanacaksak. Diğer sapkın dinleri de kabul ederdik.

Boş yapmayın.
Sen kimsin de beni yalancılıkla itham ediyorsun la?

İşine gelince "Tanrıyı kanıtlamaya ihtiyacım yok." işine gelmeyince "Uçtuğunu iddia ediyorsan, ispatla." Yok yav, bir tek siz akıllısınız.

Ben de sizin yaptığınızı yapıyorum işte. Ne oldu, zorunuza mı gitti? Siz, benim Tanrının olmadığını kanıtlamamı istiyorsanız, ben de sizin benim uçamadığımı kanıtlamanızı isterim..

Boş yapma yani..

Geri
Yukarı