TaoTronics SoundSurge 85 incelemesi

Merhaba Technopat okurları.

Hazır ürünü almışken, ürünü merak edenler için ufak bir inceleme yapayım dedim. Bir kaç soran olmuş forumda fakat cevap alan olmamış. İncelemem umarım ürünü merak edenler için netleştirici olur.

Öncelikle ürünü Hepsiburada'nın kendi mağazasından aldım. 387 TL.

Ürünün kutusundan bir adet 1.5 metre aux kablosu, bir adet 1 metre tip-c şarj kablosu çıkıyor. Aux kablosunun bir tarafı 90 derece kıvrımlı, diğer tarafı düz. Ayrıca ürün kendi taşıma çantasıyla geliyor.
1632930607301.png

Kulaklığın ses kalitesi gayet güzel ve ses seviyesi yüksekliği de yeterli. Aşırı yüksek bir sese sahip değil, yine de en yüksek ses seviyesindeyken çevrenizi duymuyorsunuz. Sesler gayet net ve dengeli geliyor. Kulaklığın her iki kısmı da 90 derece içe doğru dönebiliyor, katlanabilir bir yapıya sahip. Bu da çantasında taşıma kolaylığı sağlıyor. Pedleri deri kaplama sünger. Kulaklık uzun kullanımda rahatsız etmese de pedlerinden kaynaklı terleme yapabiliyor. Ayrıca dışarıya biraz gürültü taşması yaşanıyor.

Kulaklıkta aktif gürültü engelleme mevcut. Bu fiyata böyle bir özelliğin bulunması çok güzel. Kusursuz bir şekilde dışarıdaki tüm sesi kesiyor diyemem. Ancak dış seslerin çoğunu bastırıyor ve neredeyse dışarıdan aldığınız tüm sesler fısıltıymışçasına geliyor. Yine de duyabiliyorsunuz. Müzik dinlemeye başladığınızda dışarıdan gelen tüm sesler yok oluyor. Otobüste ve bisikletle kullandım kulaklığı. Sesi fulleyip kullandım. Müzikten başka bir şey duymadım bu süreçte. Bisikletle kullanırken seste kesilme, dalgalanma veya kopma yaşamadım. Şarjıyla ilgili henüz bir yorum yapamam. Bunu uzun kullanım testlerinin sonucunda anlatabilirim. Ürün elime ulaştığında %80 pil seviyesindeydi. Toplamda 5 saat civarı müzik dinledim. 10 saat civarı da idle (boşta) bıraktım. Hala %80 pil seviyesine sahip.

Mikrofonu sesi aşırı temiz alıyor ancak sizin sesinizle birlikte arka plandaki sesleri de alıyor. Zoom, Discord gibi kullanımlar gerçekleştirdim. Discord'da Krisp ile gürültü engelleme aktifken kullandım. Arkadaşlarımın söylediğine göre sesim pürüzsüz ve net bir şekilde onlara ulaşıyordu. Bu da kullandığım onca bluetooth kulaklığın içinde benim için bir ilk olmuş oldu. :) Genel de sesimin çok boğuk geldiğini söylerlerdi bundan önceki kulaklıklarımda. (Redmi airdots haricinde bilinen kaliteli olduğu söylenen kulaklık kullanmadım, diğerleri genelde bim veya a101'den 90-100 lira arasına aldığım kulaklıklardı.)

Artılar: Temiz ses, kendi koruma çantası olması, uzun süreli kullanımlarda ağırlık yapıp ağrı yapmaması, dünyadan koparmasa bile aktif gürültü engelleme bulunması
Eksiler: Pedlerinin suni deri olmasından kaynaklı uzun kullanımda terleme yapması, dışarıya gürültü vermesi, mikrofonun arka plan seslerini çok fazla alması

Yorum yapamadığım noktalar: Henüz uzun kullanım yapmadığım için pili hakkında bir şey söyleyemiyorum. Bluetooth bağlantı mesafesi ortalama olması sebebiyle herhangi artı veya eksi bir durum söz konusu değil. 10 metreye kadar kesintisiz bağlantı sağlıyor.
Eğer aklınızda bir soru varsa lütfen sorun.

Dosya Ekleri

• 1632931770182.png
    1632931770182.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır yaşamadım. Volume tuşlarını aktif kullanıyorum. ANC açınca cızırtı duymuyorum. O yüzden bir şey diyemem.

Hocam merhaba. Konuyu birazcık hortlatıyorum ama bu konu benim için önemli. Bu kulaklığı ben de almayı düşünüyorum 1 yıl içinde herhangi bir sorunlarınız oldu mu? Gerek pedle olsun gerek ses kalitesiyle ilgili olsun. Bu kulaklığı biraz araştırdım güzel özelliklerinin olduğunu sanıyorum. Bir de dışarıya fazla ses veriyor mu? Müzik dinlemek için kullanacağım. Bu kulaklık iyi midir?

Hocam merhaba. Konuyu birazcık hortlatıyorum ama bu konu benim için önemli. Bu kulaklığı ben de almayı düşünüyorum 1 yıl içinde herhangi bir sorunlarınız oldu mu? Gerek pedle olsun gerek ses kalitesiyle ilgili olsun. Bu kulaklığı biraz araştırdım güzel özelliklerinin olduğunu sanıyorum. Bir de dışarıya fazla ses veriyor mu? Müzik dinlemek için kullanacağım. Bu kulaklık iyi midir?
Tek sorunum eskisi kadar iyi gürültü engellememesi. Onun dışında hayır, bir problemim olmadı. Ses kalitesi olarak da hala gayet memnunum. Dışarıya fazla ses vermiyor.

Tek sorunum eskisi kadar iyi gürültü engellememesi. Onun dışında hayır, bir problemim olmadı. Ses kalitesi olarak da hala gayet memnunum. Dışarıya fazla ses vermiyor.

Hocam ne kadar teşekkür etsem az bu kulaklık için o kadar inceleme videosu izledim ama hiçbirisi sizin kadar yardımcı olmadı çünkü deneyim bu konuda daha önemli. İyi günler.

2 Yıldır çok uzun sürelerce kullanıyorum. Pedlerde çok hafif bir aşınma oldu ama hâlâ çok konforlu. Dışarıya ses vermiyor. Tabi son ses aşırı sessiz bir odada her kulaklık verir.

2 yıldır çok uzun sürelerce kullanıyorum. Pedlerde çok hafif bir aşınma oldu ama hâlâ çok konforlu. Dışarıya ses vermiyor. Tabii son ses aşırı sessiz bir odada her kulaklık verir.

Size de çok teşekkür ederim hocam. İyi günler.

2 Yıldır çok uzun sürelerce kullanıyorum. Pedlerde çok hafif bir aşınma oldu ama hâlâ çok konforlu. Dışarıya ses vermiyor. Tabi son ses aşırı sessiz bir odada her kulaklık verir.
Hocalarım yardımınız sayesinde aldım kulaklığı ve memnunum. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Anker Q10, JBL 510BT,Taotronics SoundSurge 85 arasında kaldım bende. Hangisini almalıyım bilmiyorum. Anker çok ağır. Taotronics de büyük fakat ANC var. Sizin dediğinize göre anc özelliği eskiye nazaran azalmış. Jbl de çok şık duran bir kulaklık. Pek emin olamadım.

Anker Q10, JBL 510BT,Taotronics SoundSurge 85 arasında kaldım bende. Hangisini almalıyım bilmiyorum. Anker çok ağır. Taotronics de büyük fakat ANC var. Sizin dediğinize göre anc özelliği eskiye nazaran azalmış. Jbl de çok şık duran bir kulaklık. Pek emin olamadım.
Anker q10 ve Taotronics soundsurge 85 kullandım. Jbl hiç kullanmadım oyüzden onun hakkında bir şey bilmiyorum. Ama bu ikisi arasından ben kesinlikle Taotronics öneriyorum. Trendyoldan 775 tl ye aldım özellikle fiyatına göre mükemmel bence.

Ben bu kulaklığı almıştım ANC 15 gün içerisinde kullandım sesleri iyi engellemediği için iade etmiştim. Ya da kulağımda ANC tarafına alıştığı için bana öyle geliyordu. Şimdi ki fiyatını görünce fiyatı düşer mi diye bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı