Tarayıcı içerisinde kullandığınız işe yarar/fayda sağlayan eklentileri paylaşalım

• Blackbox - Select. Copy. Paste & Search - YouTube üzerinde veya diğer herhangi bir bulut video servislerinde video'dan HTML,CSS,PHP, JS gibi kodları kopyalamanıza yarayan güzel bir araç
  • Urban VPN - Ücretsiz olarak kullanım sağlayan VPN aracı. Türkiye bile var.
  • Kaspersky Protection - Kaspersky Güvenlik Yazılımının bir eklentisidir
  • MetaMask - Kripto paraları saklamak için bir cüzdan diyebiliriz

Simple Ext Manager: Eklentileri kontrol etmemi sağlıyor. Özellikle şifre, VPN ve Twitch'de kullandığım uzantıları istediğim zaman tek tıkla devre dışı bırakıp etkinleştirebiliyorum.

Screenshot_12.png

Screenshot_11.png

Norton 360 ile gelen Safe Web uzantısı güvenliği sağlıyor.

H264ify YouTube videolarının farklı bir codec ile çalışarak daha az CPU tüketmesini sağlıyor.

Bitwarden uzantısını hesap şifreleri için kullanıyorum. Şifre yöneticisine alışınca gerçekten hayat çok rahatlıyor.

Reklam ve izleyici engellemek için Ublock Origin ve Privacy Badger kullanıyorum. İkisi birlikte muazzam çalışıyorlar ve en ideal engellemeyi sunuyorlar. Ayrıca AdGuard DNS ile destekliyorum.

Ublock Origin Lite, Manifest V3 için geliştirilen deneysel bir uzantı. Sadece gelişmelerine bakıyorum. Büyük ihtimalle bu uzantının son hali, Chromium tarayıcılarda varsayılan Ublock Origin uzantısı olacak.

Dark Reader uzantısı koyu teması olmayan sitelerde koyu tema sağlıyor.

Likers Blocker ile Twitter üzerinde, sevmediğim gönderileri beğenenleri toplu şekilde engelliyorum. Diğer yöntemleri de denedim ama sadece bu çalışıyor. Bir tık angaryası var ama iş yapıyor.

Mue uzantısı ise yeni sekme sayfasını değiştiriyor. Edge'in yeni sekme sayfası geç açılıyor, yüksek kaynak tüketiyor ve sunduğu ayarlar yetersiz. O yüzden Mue kullanıyorum.

Zenmate basit işler için yeterli bir VPN. 7TV ve BTTV ise emote ve Twitch için bazı destekler sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı