Tarayıcı önerisi

@Verudora Tenpesuto aslında ben de öyle sade tarayıcı arayışındayim. MacOS'ta Safari işimi çok iyi görüyor. Linux'a da bulsam mükemmel olacak. Olmadı iş başa düşecek 😅😅. Kendim oluşturacağım öğrendikten sonra.

Python öğreniyorum ancak daha çok kısa zaman oldu. -birkaç saat-😄
Basit bir tarayıcı yapma amacındayım yazılım konusunda ilerlediğimde. Burada da konu açar PC'si kötü arkadaşlara sunarım. Herhangi bir görsellik vaat etmeyeceğim. Güvenilirlik ve hız konusuna odaklı çalışan bir sistem olacak ancak dediğim gibi işin daha eğitim kısmındayım😄neyse ki vakit bol.

@Verudora Tenpesuto internette araştırdım. GNOME 43 ile gelecekmiş. Ne kadar etkili olur, market nasıl olur bilemem. Chromium eklentileri kurulabilirse mağaza derdi de kalmaz diye düşünüyorum.

Umarım kullanılır halde olur da yüklerim. Firefox işimi görüyor ancak 2 GB RAM'e sahibim ve kasmalar olabiliyor.

Python öğreniyorum ancak daha çok kısa zaman oldu. -birkaç saat-😄
Basit bir tarayıcı yapma amacındayım yazılım konusunda ilerlediğimde. Burada da konu açar PC'si kötü arkadaşlara sunarım. Herhangi bir görsellik vaat etmeyeceğim. Güvenilirlik ve hız konusuna odaklı çalışan bir sistem olacak ancak dediğim gibi işin daha eğitim kısmındayım😄neyse ki vakit bol.
Hocam bence altyapıyı direk Chromium'dan çekebiliyorsanız çekin.

Hocam bence altyapıyı direk Chromium'dan çekebiliyorsanız çekin.

Hocam Chromium tabanlı tarayıcılar zaten fazla RAM tüketiyor. Bu nedenle kendim yapacağım her şeyiyle. Ayrıca güvenilirliğe önem verdiğimden başı boş tonla eklenti kurulabilir bir mağaza yerine kendim geliştirip eklentiler eklesem amacıma ulaşmış olurum.

Ungoogled Chromium.

Hocam Chromium tabanlı tarayıcılar zaten fazla RAM tüketiyor. Bu nedenle kendim yapacağım her şeyiyle. Ayrıca güvenilirliğe önem verdiğimden başı boş tonla eklenti kurulabilir bir mağaza yerine kendim geliştirip eklentiler eklesem amacıma ulaşmış olurum.
Onun dışında bir tek Firefox var o da Windows'da daha da çok RAM yiyor.

Onun dışında bir tek Firefox var o da Windows'da daha da çok RAM yiyor.

Hocam Firefox da Chromium tabanlı bir tarayıcı zaten. Bu arada aynı sistemde hem Windows hem Linux'ta kullandım Firefox'u. Çok bir fark yok performans konusunda.

Hocam Firefox da Chromium tabanlı bir tarayıcı zaten.

Pardon hocam tabanı kendileri oluşturmuşlar. Yanlış bilgi kalmasın dedim ve düzelttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı