Tarayıcımda çıkan anlamsız reklamlar

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 1 haftalık tatile gittim ve bilgisayarımı yanımda götürmedim. Geldiğimde ise bilgisayarımda 2 şey yaptım. Birincisi, dizi izleme sitelerinde The Big Bang Theory'nin bölümlerini izledim. İkincisi, internette gezerken CoD: Black Ops'un multiplayer modunu kırmışlar. Onu fark ettim, indirdim ve yükledim. Yalnız indirme ve yükleme işlemini tatilden önce yaptığım için ondan dolayı olduğunu da düşünmüyorum. Ayrıca hiç hoşuma gitmemişti ve silmiştim oyunu.

Bilgisayarıma virüs girmesi için bir sebep bulamıyorum. Ayrıca ekranın sol tarafında çıkan küçük reklamların da virüs olduğundan tam olarak emin değilim. Yani erotik içerikli değiller, hatta BitDefender'ın reklamını yapan bile vardı. Birine sağ tıkladığımda DSNR MEDIA GROUP ibaresi de yer alıyordu. Genelde şu kazanan kişisiniz falan gibi reklamlar çıkıyor.

Kafam iyice karıştı ve daha sonra Kaspersky Internet Security ile Advanced System Care'ı kullandım. herhangi bir sonuç vermeyince BitDefender Internet Security ve Spybot programlarını da kullandım. Yine bir sonuç alamadım. Popup Assassin adlı programı da kullanıyorum ama herhalde epeyce başarısız program o da hiçbir sonuç vermedi. Ayrıca çıktığı siteler de belli başlı değil. Herhangi birisi olabiliyor.

Format atmayı gerçekten istemiyorum. Bu yüzden size sormak istedim.

Tarayıca buna sebep olabilecek bir eklenti var mı bir bak. Reklam olmayan sitelerde anlamsız reklamlar çıkmaya başlamışsa bir sıkıntı var demektir. Yoksa her zaman olan reklamlar diyorsan Adblock Plus.

Chrome veya Mozilla kullanıyorsan Adblock Plus işini görebilir.

Chrome kullanıyorum.

Tarayıca buna sebep olabilecek bir eklenti var mı bir bak. Reklam olmayan sitelerde anlamsız reklamlar çıkmaya başlamışsa bir sıkıntı var demektir. Yoksa her zaman olan reklamlar diyorsan Adblock Plus.

Eklentileri kontrol ettim zaten kesinlikle yok. Reklam olmayan sitelerde çıkıyor tabii ki sıkıntı var.

Yine de Adblock'u kurayım belki işe yarar.

https://www.technopat.net/forum/guvenlik/12299-usb-den-calisan-virus-tarama-araclari.html

Şuradaki araçlarla PC'yi tarat. Adblock böyle bir durumda problemi örtmek olur sadece. Kırık multiplayer modundan dolayı sıkıntı olmuş olabilir. Haberini yapmıştık sitede. Güvenlik programları da yakalayamıyor artık. Çatır çatır giriyor virüs bilgisayara. İzliyorsun sadece.

Baktın olacak gibi değil temiz format atarsın için rahat eder.

Cevaplar için teşekkür ederim. Bugün kaç kere tarattım yordum bilgisayarı :D Yarın deneyip sonuçları yazacağım.

Ya da dediğim gibi temiz kurulum yap. Bilgisayar taramalarından daha kısa sürecektir :) Duruma göre bakarsın.

Evet doğru diyorsun aslında. Son çare olarak yarın USB'den taratayım. Olmazsa mecbur format atacağım.

- - - Güncellendi - - -

Adblock'u kurunca simgesi gitti reklamın kapatma düğmesi var sadece :D Transparent oldu. Her neyse, yarın taratmayı yapıp sonucu yazacağım.

Evet doğru diyorsun aslında. Son çare olarak yarın USB'den taratayım. Olmazsa mecbur format atacağım.

- - - Güncellendi - - -

Adblock'u kurunca simgesi gitti reklamın kapatma düğmesi var sadece :D Transparent oldu. Her neyse, yarın taratmayı yapıp sonucu yazacağım.
Teamwiever ile istersen yardım edeyim :) bana göre basit şeyler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı