Tarayıcınızda Mue eklentisini kullanıyor musunuz?

Tarayıcınızda Mue eklentisini kullanıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    30
Edge ayarlarını oynasanız da her zaman MSN haber sayfasına bağlanıyor. Yeni sekme sayfası en çok kaynak tüketen ve geç açılan Edge olabilir. Bu yüzden Mue kullanıyorum.

Önerdiğim ayar konusunda da buna değinmiştim. Edge kullananlara kesinlike öneriyorum.

Hem kendi verilerini çekebilmek hem de bilinçsiz kullanıcı sorun yaşamasın diye, yeni sekme değiştiren uzantılar yüklendikten sonra otomatik devre dışı kalıyor. Uzantılara girip açmanız gerekiyor.

2023-08-03_14-05.png

2023-08-03_14-05_1.png

Arada 120.000 MB kaynak tüketim farkı var. Edge haberlerini kapatsanız da arka planda MSN sayfasını çalıştırmaya devam ediyor.

Edge ayarlarını oynasanız da her zaman MSN haber sayfasına bağlanıyor. Yeni sekme sayfası en çok kaynak tüketen ve geç açılan Edge olabilir. Bu yüzden Mue kullanıyorum.

Önerdiğim ayar konusunda da buna değinmiştim. Edge kullananlara kesinlike öneriyorum.

Hem kendi verilerini çekebilmek hem de bilinçsiz kullanıcı sorun yaşamasın diye, yeni sekme değiştiren uzantılar yüklendikten sonra otomatik devre dışı kalıyor. Uzantılara girip açmanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 1887980

Eki Görüntüle 1887979

Arada 120.000 MB kaynak tüketim farkı var. Edge haberlerini kapatsanız da arka planda MSN sayfasını çalıştırmaya devam ediyor.
İşte benim de Edge'de Mue kullanmamın sebebi bu. Edge'in kendi yeni sekme sayfası tam bir RAM katili. Chrome ve Firefox'da Mue eklentisine ne kadar gerek var tartışılır fakat Edge için kesinlikle şart. Her seferinde MSN sayfasına bağlanması da cabası. Sırf bu yüzden internet olmadığı zaman yeni sekme sayfası açılamıyor ve onun yerine Edge arka planlı ve arama kutulu çevrimdışı yeni sekme sayfası çıkıyor.

Ayrıca MSN servislerinde sorun olup bir bekleme sayfası eklendiğinde yeni sekme açınca da o bekleme sayfası çıkıyor. Mue kurunca sorun çözülüyor.

Geri
Yukarı