Tarih TYT-AYT farkı nedir?

Çok teşekkür ediyorum. Dediğim gibi KPSS için bir ay önce bitirdim tarih videolarını. AYT videolarından çalışacağım tarih dersini. Not tavsiyenize de katılıyorum. Zira çok etkisini gördüm. Vakti kısıtlı olan arkadaşlara da osmanlı ve inkılap tarihini not almalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Soru çözümü için de pegem ve limit serisi var 2020 için geçen yıldan kalan onları çözüp genel tekrarda da uzay yayınları ve mentora kaynaklarımı kullanacağım. KPSS için 3 kaynak bitirdim ama bu sınavda matematiğe ağırlık vermeyi hedefliyorum. Bu yüzden de edebiyat, tarih ve Türkçe (dil bilgisi) için genel tekrar hariç 2 kaynak çözmeyi planlıyorum. Umarım edebiyat için 2 kaynak yeterli olur.

Hocam limit Türkçe soru bankası kapağında yanlış hatırlamıyorsam origami vardı, müthiş bir kitaptır dilbilgisi adına. Dilbilginizi üst seviyeye çıkarır. Bunun dışında edebiyat için post-it’leri gözünüzün içine sokmanızı tavsiye ederim. Başarılar.

Teşekkür ederim hocam. Fakat YouTube üzerinden arattığımda Felsefe TYT için 27 ders anlatım videosu var. Aynı hocanın (Can Koni) AYT'de ise 9 ders anlatım videosu var. Bu ders için hem TYT hem de AYT videolarını izlemeliyim değil mi?
Ne demek ben teşekkür ederim. TYT felsefeye çalışmanız yeterlidir. Ayt felsefeye çalışmanız gerek yok. Eğer istediğiniz bölüm sözel değilse ayt felsefeye çalışmanıza gerek yok

Hocam limit Türkçe soru bankası kapağında yanlış hatırlamıyorsam origami vardı, müthiş bir kitaptır dilbilgisi adına. Dilbilginizi üst seviyeye çıkarır. Bunun dışında edebiyat için post-it’leri gözünüzün içine sokmanızı tavsiye ederim. Başarılar.
Çok teşekkür ederim hocam.
Ne demek ben teşekkür ederim. TYT felsefeye çalışmanız yeterlidir. Ayt felsefeye çalışmanız gerek yok. Eğer istediğiniz bölüm sözel değilse ayt felsefeye çalışmanıza gerek yok
Hayır hocam ALLAH korusun işler yolunda gitmezse Sözel çözmeyeceğim AYT'de. Ama Tarih konusunda kafam karışık. Ben yeni KPSS sınavından çıktım şimdi onca dersten zaman ayırıp 100 video izlememe gerek var mı TYT-AYT Tarih için?

Bakın sınavlarda ben de dahil genel olarak çoğumuz bir şeyde hata yapıyoruz. Tarih derya deniz ders evet doğru ama 100 video tarihten izlese diğer derslere zaman çok zor kalır. Bir daha izlemenizi önermem aldığınız notları tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Sizin istediğiniz bölüm nedir

Bakın sınavlarda ben de dahil genel olarak çoğumuz bir şeyde hata yapıyoruz. Tarih derya deniz ders evet doğru ama 100 video tarihten izlese diğer derslere zaman çok zor kalır. Bir daha izlemenizi önermem aldığınız notları tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Sizin istediğiniz bölüm nedir
Valla benim hedeflerimi açıkça dillendirdiğimde gerçekleşmeyeceğine dair bir ritüelim var. Üstü kapalı olarak; bürokrasi için en 5 üniversiteden birine yerleşme gibi bir hedefim var diyebilirim.

Çok teşekkür ederim hocam.

Hayır hocam Allah korusun işler yolunda gitmezse sözel çözmeyeceğim AYT'de. Ama tarih konusunda kafam karışık. Ben yeni KPSS sınavından çıktım şimdi onca dersten zaman ayırıp 100 video izlememe gerek var mı TYT-AYT tarih için?

Hayır hocam, sınava çalışırken öncelik ana eksiğiniz. Yeterli zaman bulabilirseniz ya da aralara çerezlik olarak tarihi atabilirsiniz. Yalnız KPSS tarih ile üniversite sınavı tarihi ne kadar uyuşuyor karşılaştırın. Tarih derin bir derstir eksik konu kalmasın.

Geri
Yukarı