Tasarım ve render için PC önerisi

Monster00s

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar şimdi birkaç sorum olacak beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Ben grafik tasarımcıyım 3D render video render ve tasarım işleri yapıyorum genel olarak oyunu nadir oynuyorum.
Şu an elimde Victus laptop var özellikleri şu şekilde.
i7 13700H.
RTX 4060.
16 GB DDR5 RAM.
1.5TB M.2 SATA.
Ben bir de yanına bir masaüstü kasa alayım diyorum buldum bir tane 21.000TL fiyatı var özellikleri şu şekilde.
Ryzen 5 5600X MPK.
ASUS TUF B450-Plus II.
16 GB DDR4 RAM.
MSI RX6800 XT 16 GB 256bit VRAM.
Gamepower 750W 80+ Bronze PSU.
Cooler Master Masterliquid ML120l V2 120mm işlemci sıvı soğutucu.

Şunu da belirteyim bu kasayı alabilmek için iPhone 12 ve Monster laptopu satacağım üzerine 10bin civarı para kalacak.
Monster laptopun özellikleri.
i5 9300H.
16 GB RAM.
GTX 1650.
750GB m2SATA.
Pili ölü.

Piyasa hakkında da pek bilgim yok Monster laptop kaça satılır veya iPhone 12 kaça gider bilmiyorum.
Ama ikisinin de kozmetiği 10/9.5 diyebilirim kutuları faturaları her şeyi duruyor ikisinin de.
Öneri verir misiniz?
Kasayı almama gerek var mı?
Laptop yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eve.

Dostlar şimdi birkaç sorum olacak beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Ben grafik tasarımcıyım 3D render video render ve tasarım işleri yapıyorum genel olarak oyunu nadir oynuyorum.
Şu an elimde Victus laptop var özellikleri şu şekilde.
i7 13700H.
RTX 4060.
16 GB DDR5 RAM.
1.5TB M.2 SATA.
Ben bir de yanına bir masaüstü kasa alayım diyorum buldum bir tane 21.000TL fiyatı var özellikleri şu şekilde.
Ryzen 5 5600X MPK.
ASUS TUF B450-Plus II.
16 GB DDR4 RAM.
MSI RX6800 XT 16 GB 256bit VRAM.
Gamepower 750W 80+ Bronze PSU.
Cooler Master Masterliquid ML120l V2 120mm işlemci sıvı soğutucu.

Şunu da belirteyim bu kasayı alabilmek için iPhone 12 ve Monster laptopu satacağım üzerine 10bin civarı para kalacak.
Monster laptopun özellikleri.
i5 9300H.
16 GB RAM.
GTX 1650.
750GB m2SATA.
Pili ölü.

Piyasa hakkında da pek bilgim yok Monster laptop kaça satılır veya iPhone 12 kaça gider bilmiyorum.
Ama ikisinin de kozmetiği 10/9.5 diyebilirim kutuları faturaları her şeyi duruyor ikisinin de.
Öneri verir misiniz?
Kasayı almama gerek var mı?
Laptop yeterli olur mu?

Evde çalışırken rahat olmak için Monster laptopu satıp güzel bir monitör ve ekipman tercihi yapabilirsin ama o laptop bence Max 10-12 civarı gider bataryayı yenileyip satarsan değişir.

Eve.

Evde çalışırken rahat olmak için Monster laptopu satıp güzel bir monitör ve ekipman tercihi yapabilirsin ama o laptop bence Max 10-12 civarı gider bataryayı yenileyip satarsan değişir.

Bataryası 3K civarı pahalı bayağı o yüzden batarya yenilemeden satmak en mantıklısı. Peki ekipman olarak öneriniz var mı?

Monitör olarak tercihleriniz nelerdir? Klavye ve fareyi ofis tarzımı istiyorsunuz gamingmi yoksa karmamı.

Monitör olarak tercihleriniz nelerdir? Klavye ve fareyi ofis tarzımı istiyorsunuz gamingmi yoksa karmamı.

Şimdi durum şöyle hâla daha şehir dışında üniversite eğitimi görmekteyim ve homeoffice çalışıyorum. Bu yüzden monitör almak benim için mantıklı olmayacak. Kasa almayı neden düşündün diyorsanız da fiyatların zamlanmasından korkutğum için alayım evde dursun okul bitince kullanırım diye düşündüğümdendi.
Monitör yerine renk doğruluğu açısından da tatmin edebilecek ekranlı grafik tablet öneriniz var mı?
Ve monitör önerinizi de duymak isterim aradığım şey sadece ekran kalitesi ve renk doğruluğu.
Yüksek Hz değerlerine falan hiç gerek yok. 2K-4K çözünürlük ve renk doğruluğu tarafından da iyi iş çıkaran bir monitör önerisi de süper olur.

Şimdi durum şöyle hâla daha şehir dışında üniversite eğitimi görmekteyim ve homeoffice çalışıyorum. Bu yüzden monitör almak benim için mantıklı olmayacak. Kasa almayı neden düşündün diyorsanız da fiyatların zamlanmasından korkutğum için alayım evde dursun okul bitince kullanırım diye düşündüğümdendi.
Monitör yerine renk doğruluğu açısından da tatmin edebilecek ekranlı grafik tablet öneriniz var mı?
Ve monitör önerinizi de duymak isterim aradığım şey sadece ekran kalitesi ve renk doğruluğu.
Yüksek Hz değerlerine falan hiç gerek yok. 2K-4K çözünürlük ve renk doğruluğu tarafından da iyi iş çıkaran bir monitör önerisi de süper olur.

Monitör tavsiyesi yapabilirim hem de profesyonel monitör önerisi için @Saint Lucia hocama yöneltebilirim ama grafik tableti hakkında yorum yapamam.

Monitör tavsiyesi yapabilirim hem de profesyonel monitör önerisi için @Saint Lucia hocama yöneltebilirim ama grafik tableti hakkında yorum yapamam.

Çok teşekkür ederim ilginiz için tabii fiyatı da çok olmazsa ben de sevinirim :D
Peki bu belirttiğim kasa hakkında ne düşünüyorsunuz.
Zamlardan korkup kasayı şimdiden alıp evde yatırmak mantıklı mı yoksa maymun iştahlılık mı sizce.
Bu arada kasadaki tüm bileşenlerin garantisi bitmiş durumda.

Konu çok karışık. Bir mesajda "monitör şu an için uygun olmaz" yazıyor. Birinde "tablet mi alsam" yazıyor. Ekranlı grafik tablet kısmını da anlayamadım. Grafikli tabletler var onları mı soruyorsunuz?
Bütçe nedir?
Tablet olarak Mac'ler size yarar. Monitör için belki taşınabilir monitör bakarız illa şartsa. Bütçe yetiyorsa gibi gibi.

Konu çok karışık. Bir mesajda "monitör şu an için uygun olmaz" yazıyor. Birinde "tablet mi alsam" yazıyor. Ekranlı grafik tablet kısmını da anlayamadım. Grafikli tabletler var onları mı soruyorsunuz?
Bütçe nedir?
Tablet olarak Mac'ler size yarar. Monitör için belki taşınabilir monitör bakarız illa şartsa. Bütçe yetiyorsa gibi gibi.

Şimdi şöyle toparlayayım.
İlk olarak konumun ilk başında asıl sorumu belirtttim. En merak ettiğim o.
İkinci olarak monitör şu an için mantıksız olabilir ama taşınabilir olarak öneriniz varsa süper olur değerlendiririm mantıklı gelirse alabilirim.
Üçüncü olarak ekranı olan çizim tabletleri oluyor ya PC'ye bağlı şekilde çalışan.
IPad'e gerek yok çünkü bu ekranlı grafik tabletler PC ile senkron ilerlediğinden mütevellit IPad'lerden kat kat daha işlevsel.

Şimdi şöyle toparlayayım.
İlk olarak konumun ilk başında asıl sorumu belirtttim. En merak ettiğim o.
İkinci olarak monitör şu an için mantıksız olabilir ama taşınabilir olarak öneriniz varsa süper olur değerlendiririm mantıklı gelirse alabilirim.
Üçüncü olarak ekranı olan çizim tabletleri oluyor ya PC'ye bağlı şekilde çalışan.
IPad'e gerek yok çünkü bu ekranlı grafik tabletler PC ile senkron ilerlediğinden mütevellit IPad'lerden kat kat daha işlevsel.

Sistem konularına bakmadığım için yorum yapmayacağım.
Görüntüleme konusu için yardımcı olurum.
Mesela MSI 2023 yılında MP serisini çıkarttı.
Taşınabilir monitörü de mevcut.
MSI Pro MP161 Monitör bütçe belirtmediğin için işine yaracak nitelikte bir ürün sunuyorum. Fiyat yükseldikçe öneriler değişebilir.
Grafik tabletten kastınız XP-Pen Artist 10 2nd Gen Grafik Tablet bu mu? Daha önce hiç kullanmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı