Tasarımcı olarak is imkani

Yanlış anlama fakat engelli raporun var diye kimse sana kapısını açıp "Buyur gel kardeşim." demez. Eğer yapacağın işte yetenekli ve bilgiliysen o zaman işe alırlar.

Ben cevapladım sen cevaplamıyorsun. Engelli raporum var diye işsiz mi kalacağım. Tavsiyen nedir?
Sana insanlar belki de konularca ne yapman gerektiğini söyledi sen takmadın bile engelli raporunu bir kenara bırak kimseyi kandırma. Sen insanların dediklerini yapmayıp kendin bir çaba sarf etmezsen evet, işsiz kalacaksın.

Son düzenleme:
Engelli raporum var diye işsiz mi kalacağım?
Engelli raporun var diye işsiz kalmayacaksın. Vasıfsız olup bu sorununu çözmek için çaba göstermediğin, kendini geliştirmek yerine ben engelliyim diyerek (nasıl engelse artık...) ayrıcalık beklediğin için işsiz kalacaksın.

Hangi mesleği yapacağına karar ver, eğitimini al, iş konusunda kendini geliştir sonra git yaptığın projelerle ve deneme çalışmalarınla şirketlere başvur işte. Bu kadar basit...

30 yaşındayken 3. yabancı dilimi öğrendim, toplamda 15 yıllık çalışma geçmişim var, gece gündüz tırnaklarımla kazıyarak bir şeyler yaptım hatta yaptığım işte beni daha iyi düzeye getireceğini düşündüğüm yeni bir sisteme geçiş için karantina döneminde günde 5-6 saat öğrenme sürecine girdim. 31 yaşındayken bunu yapmaktan gocunmuyorum, sen niye çaba göstermekten gocunuyorsun?

Son düzenleme:
Sana insanlar belki de konularca ne yapman gerektiğini söyledi sen takmadın bile engelli raporunu bir kenara bırak kimseyi kandırma. Sen insanların dediklerini yapmayıp kendin bir çaba sarf etmezsen evet, işsiz kalacaksın.
Kararsız kaldım. Senin tavsiyelerin nedir? Bir daha söylersen bir daha böyle konular açmıcam. Yazılım zor mu? Yazılımci mı olayim tasarımcı mi? Yoksa KPSS sinavina mi gireyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı