Tat alamıyorum

Leca

Decapat
Dünden beridir tad alma özelliğimi kaybettim. Herhangi bir grip durumu gözükmüyor. Ateşim de yok sizce bu neden kaynaklandı? Ağzımda leş bir tad var. Doktora gitmeli miyim?

Covid hastalığını atlatana kadar benimde tat alma duyum ortadan kalkmıştı fakat ağzımda kötü bir tat izlenimi yoktu. Covidi hiç belirti olmadan atlattım, aslında tek belirtisi tat alamamamdı. Xantern'e katılıyorum bir test yaptırmakta fayda var. Bunlara ek olarak, diş çürükleri, damak iltihapları gibi sebepler tat alma duyusuna engel olabilir. Aynı zamanda nefes almada bir problem var ise tatlarda alınmaz.

Covid hastalığını atlatana kadar benimde tat alma duyum ortadan kalkmıştı fakat ağzımda kötü bir tat izlenimi yoktu. Covidi hiç belirti olmadan atlattım, aslında tek belirtisi tat alamamamdı. Xantern'e katılıyorum bir test yaptırmakta fayda var. Bunlara ek olarak, diş çürükleri, damak iltihapları gibi sebepler tat alma duyusuna engel olabilir. Aynı zamanda nefes almada bir problem var ise tatlarda alınmaz.
1 hafta önce dişimde çürük vardı dolgu yaptırmıştım baya bir antibiyotik kullanmıştım onunla alakalı olabilir mi

Tat alabiliyormuşum beyler. Test etmek için limon falan sıktım dilime sonra mercimek çorbasının o leziz kıvamını damağımda hissetmeyi başardım. Koku zaten alabiliyordum niyeyse dün tat alamadım ama düzeldi. Yine de Covid testi yaptıracağım tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı