Tebilon arızalı ekran kartı için yaklaşık 2 aydır savunma yapmıyor

yigithandeniz

Hectopat
Selam arkadaşlar. Arızalı ekran kartı için Tebilon'u hakem heyetine şikayet etmiştim. Yaklaşık 2 ay oldu hâlâ savunma yapmıyorlar. Arıyorum "hukuk birimimiz ilgileniyor onlar sizi konuyla alakalı bilgilendirecek. Siz görüşemezsiniz bize de bilgi vermiyorlar" deyip geçiştiriyorlar. Ne yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 53
Karşı tarafın savunma vermemesi dosyanızda karar verilmeyeceği anlamına gelmez. Süresinde savunma yapmayan taraf kendisine yöneltilen iddiaları reddetmiş sayılır. Bir bakıma sizin açınızdan iyi bile sayılabilir bu. O yüzden sürecinizin sonuçlanmasını bekleyin. Tüketici Hakem heyetleri normal şartlarda en 6 ay içerisinde karara bağlanıyor. Duruma göre +3 ay uzatılıyor süre. Yani en en geç 9 ay içerisinde (2 ay geçtiği için 7 ay) karar verilecektir.​

karşı tarafın savunma vermemesi dosyanızda karar verilmeyeceği anlamına gelmez. Süresinde savunma yapmayan taraf kendisine yöneltilen iddiaları reddetmiş sayılır. Bir bakıma sizin açınızdan iyi bile sayılabilir bu. O yüzden sürecinizin sonuçlanmasını bekleyin. Tüketici hakem heyetleri normal şartlarda en 6 ay içerisinde karara bağlanıyor. Duruma göre +3 ay uzatılıyor süre. Yani en en geç 9 ay içerisinde (2 ay geçtiği için 7 ay) karar verilecektir.​

Hocam hangi forumda olduğunu tam hatırlamamakla birlikte bir arkadaşın konusuna denk geldim toplam süreç 2 ay sürmüş nasıl oluyor veya ben büyük şehirde yaşadığım için mi bu kadar uzayabiliyor anlayabilmiş değilim.

Hocam hangi forumda olduğunu tam hatırlamamakla birlikte bir arkadaşın konusuna denk geldim toplam süreç 2 ay sürmüş nasıl oluyor veya ben büyük şehirde yaşadığım için mi bu kadar uzayabiliyor anlayabilmiş değilim.​
Daha kısa sürebilir ama daha geç süremez. Ben size yasada belirtilen ve dosyanın karara bağlanması gereken azami süreyi söyledim. Bu süreleri aşamaz ama bu sürelerden önce sonuçlanabilir. Yani süreciniz 10 ay sürmez ama 2 veya 3 ay sürebilir.​

Yeni konular

Geri
Yukarı