Tebilon ekran kartı iadesi

Bu ayın 13'ünde Tebilon'dan Zotac marka ekran kartı satın aldım ve bilgisayar sistemim darboğaz oluşturuyor. Dün Tebilon sitesinden iade açtım ve bugün 16 Haziran'da telefonla kendilerine ulaştım ve bu ürünü iade etmek istediğimi belirttim. Ürünü bir bir buçuk saat denediğimi ve kutusuna kaldırdığımı söyledim. Ürünün montajlandığı ve kutunun açıldığı için iadesini yapamayacağımı söylediler bana. Bunun devamında OEM parçaların yine montajlanması halinde iadelerinin olmadığını söylediler. Lakin birçok forumda sitede çok fazla yerde bırakın ekran kartını diğer OEM parçalarını iade eden birçok insan ve bu iadeleri alan birçok e-ticaret sitesi gördüm. Ben bu durumu anlamlandıramadım bu olayın aslı astarı nedir?

Eskiden 14 gün kuralı vardı fakat şu an geri almamak gibi bir lüksleri var.

14 günlük cayma hakkı hale devam etmekte. Bu arada tüketici hakem heyetinin bana düzenlettirdiği ve PTT ile karşı tarafa dilekçe gönderimi sağladım. Bunun devamında karşı taraf olum, olumsuz veya cevap vermezse tüketici hakem heyeti işlem başlatacak ve incelemeye gireceği söylendi bana. Şunu dipnot olarak söylemeliyim birçok memur cidden bu işe hakim falan değil soru soruyorum karşılığını bulamıyorum. 175 aradığımda her temsilci farklı şeyler söylüyor ekran kartına sarf malzemesi diyen biri ile karşılaştım. Toner, CD, DVD gibi tüketilebilir ürünlere sarf malzemesi denmiyor muydu anlamadım. Bir kez daha ülkemin bu tür işlerde beni yanıtlamaması beni çok rahatsız etti.

Yeni konular

Geri
Yukarı