Technopat Ceza Uygulamasının Değişmesini İsteyenler ?

Ceza uygulaması değişsin mi?

• Oy verenlerin toplamı
    29
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sakar TV

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bence ceza uygulamasının değişmesi lazım. Çünkü üyenin haberi olmadan bir anda ceza veriliyor. Mesela üye TV alıcaktır bir anda ceza alırsa işi bir gün uzar. Veya adam dalgındır yanlış yazar ceza alır. Ceza uygulaması tamamen kalksın demiyorum mesela üye yazım yanlışı yaptı farkında değil moderatörler o üyeyi uyarması lazım eğer çevrimiçi olduğu 10 dakika içerisinde o yanlışı düzeltmezse ceza verilebilir.

Şu anki sistemin artıları;
- sosyal daha güzel görünüyor.
- laf kavgası çıkmıyor.
- anlaşmazlıklar çıkmıyor.

eksileri;
- üye bir anda ceza alıyor.
- üye acil işlerini yapamıyor.
- üye ceza alsa bile eski yanlış olan mesajı duruyor.
- saçma sapan yerlere ceza veriliyor.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Tecrübelerim bana şunu gösterdi: Uyarılar hiçbir işe yaramıyor. Cezalar bile yeterli olmuyor. O yüzden günlük cezaların haftalık, aylık ve yıllık olanları var.

Ceza sistemi değişmeyecek. Burası diğer "forum"lar gibi olmayacak. Burası "Sosyal" bir platform. Bir köy çeşmesi. Burada bir bilgi akışı var ve bundan yararlanmak için ağzını musluğa dayayamazsın. Bir bardak alıp gelmek zorundasın.

Ben de bir çok kez ceza yedim. Ancak Türkçe kurallarına uymak o kadar da zor değil bence...

Şu anki sistemin artıları;
- sosyal daha güzel görünüyor.
- laf kavga çıkmıyor.
- anlaşmazlıklar çıkmıyor.

eksileri;
- üye bir anda ceza alıyor.
- üye acil işlerini yapamıyor.
- üye ceza alsa bile eski yanlış olan mesajı duruyor.
- saçma sapan yerlere ceza veriliyor.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Bende bazı cezaların ağır olduğunu düşünüyordum, ama yazdığınız artılara ve eksilere baktım da, eğer bu sistemin artıları bunlarsa gayet güzel ve başarılı demek ki sistem :) Şu kurallarla sizin deyiminizle sosyal daha güzel görünüyor, laf-kavga çıkmıyor, anlaşmazlıklar çıkmıyorsa daha ne isteriz? :)

Ama benim dediğim sistemde kavga niye çıksın ki? :D

Donanımhaber adlı forum da var. Ancak ne kadar berbat bir ortam olduğunu 2 günde anladım. Buraya rakip bile olamaz forumları. Her ne kadar güzel incelemeler, haberler yayınlasalarda...

Kurallara uyarsan ne kuralların değişmesini istersin ne başka birşey. Ana diline sahip çık. Ban felan yemezsin. :)

DH'de bilgisi olan olmayan konuşuyor. Çok fazla bilgi kirliliği var ve Forum arayüzü çok çirkin. Technopat ve Teknoseyir arayüzünü hiçbir siteye değişmem.
Cezalar çok acımasız değil. Mesaj yazdıktan sonra tekrar gözden geçiriseniz, yanlışlarını düzeltirseniz ceza almazsınız.

DH'de bilgisi olan olmayan konuşuyor. Çok fazla bilgi kirliliği var ve Forum arayüzü çok çirkin. Technopat ve Teknoseyir arayüzünü hiçbir siteye değişmem.
Cezalar çok acımasız değil. Mesaj yazdıktan sonra tekrar gözden geçiriseniz, yanlışlarını düzeltirseniz ceza almazsınız.

İşte son nokta :).

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı