Technopat Dost Acı Söyler Eleştirisi

Mesela yazım yanlışı olan mesajı alıntılama kuralı saçma bence. Bana ne adamın yazdığından. Ama diğer kurallar gayet yerinde ve güzel.

Ben memnunum. Türkçeyi öğrenmiş oldum. :)

Artık YouTube'da bile imlaya uyar oldum. Tabii bazen uymadığım oluyor fakat artık imlaya uymak neredeyse refleks oldu. :D

Ne yapalım? "Çoğu" forumlarda olduğu gibi Türkçeyi yamuk yumuk mu yazalım? İnsanları rahatsız eden bir ortam mı olsun burası? İnsanı Technopat'a bağlayan şey kuralları değil mi zaten?

Edit: Mesela az önce yazım hatası yapmışım, moderatörler hemen düzelttiler. Ben daha önce başka forumlarda böyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum. ("Türkçeyi" kelimesini "Türkçe'yi" diye yazmışım) :).

Donanım Arşivi Forum'a baktıktan sonra bu kurallar için moderatörleri alnından öpesim geldi.
Technopat Sosyal:
1607967173542.png

Mesela yazım yanlışı olan mesajı alıntılama kuralı saçma bence. Banane adamın yazdığından. Ama diğer kurallar gayet yerinde ve güzel.
Yayılıp duruyor, görüntü kirliliği. Ufacık metni düzenleyip alıntı yapmak pek uğraş isteyen mesele değil, aynı şekilde etiketle de cevap yazabilirsiniz.

Kurallardan genel anlamda memnun olsam da bu forumda olduğum sürece insanların hatalarıma ağır tepki vermesi yerine doğruyu öğrenmemde yardımcı olmasını isteyerek gelmiştim buraya, yani bence üyeler sorun benim için.

Geri
Yukarı