Technopat eskiden daha eğlenceliydi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orası öyle de, insan forumda neler değişti, neden bu hale geldi merak ediyor. Burada uzun süre vakit geçirmiş biri olarak en azından ben forumun bu haline üzülüyorum.

Dediğiniz şey gerçek dünyada doğru ama sanal alemde geçerli değil maalesef. Yanlış anlaşılmasın, eminim yaşına göre çok olgun davranan arkadaşlar vardır ama yaş kitlesi düştüğünde ne kadar saçma konular açıldığını gördük. Son birkaç haftada belki on tane "kızlarla nasıl konuşulur" konusu görmüşümdür.
Artık o kadar çok " Eski sosyal nerede" açıldı ki Mod'lar dahi takmıyor. Bu hale gelmesi üzücü ama, bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Kurallar tam tersi gevşedi, yazım hatalarından geçilmiyor. Artık günde hiç yoksa 5 tane yazım hatalı başlık görüyorum moderatörler o kadar salmış. Donanım fiyatları uçunca makara yapmalık bir ortama dönüştü diyebiliriz.
O da doğru tabii. Geçen yıl dakika başı sistem toplama konusu açılırdı.
Evet çok gevşedi ama bazı kurallara da çok dikkat etmeye başladılar 1 2 yazım hatasında direk 1 gün susturma.
Bu forumda hala az da olsa mesaj yazmamı sağlayan şeylerden birisi yazım kurallarına verilen önem. En azından ortamı biraz daha ciddi yapıyor, okuduğumuz şey saçma olsa da anlayabiliyoruz. Eminim kimse bu forumda böyle başlıklar görmek istemez.
1638282228804.png

Kız konusunun büyültülcek konu olmadığını 30 yaşına gelince anlarlar. Biz de hata yaptık kız konularında. Hata yapa yapa tecrübe ediniyorsun. Yeter ki hata geri dönüşü olcak şey olsun. Eğlenceli konu mesela hayvanlar. Hayvanlar ile ilgili konular çok eğlenceli. Mesela ben eskiden her sistem konusuna Vatandan hazır sistem atardım. Millet gülerdi böyle eğlencen.

O da doğru tabii. Geçen yıl dakika başı sistem toplama konusu açılırdı.

Bu forumda hala az da olsa mesaj yazmamı sağlayan şeylerden birisi yazım kurallarına verilen önem. En azından ortamı biraz daha ciddi yapıyor, okuduğumuz şey saçma olsa da anlayabiliyoruz. Eminim kimse bu forumda böyle başlıklar görmek istemez.
Eki Görüntüle 1229698

Ama bir de abartılmayan yazım hataları oluyor, onlara da ceza verilmeye başladı, geçenlerde onun yüzünden 1 hafta susturma yedim, ve o günden sonra Technopat'a az girmeye başladım canımı sıktı bu olay.

Son düzenleme:
Çok küçük bir örnek vereceğim (kendi alanım olduğu için).

Yazılım konularına bakıyorum. Her 5 konudan birisi "programlamaya veya kodlamaya nasıl başlanır" oluyor. Programlamaya başlamak isteyen insan burada sormaz. Gider eğitim alır, öğrenir.

Hani bir yerde takılsa ve sorsa her türlü yardım ederiz. Ama ipin ucunu bizden istiyorlar.

Bir de altına "Python ile başlayın" diyen bir kitle var :)

Pek diyecek bir şey bulamıyorum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı