Technopat Fobilerini Paylaşıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@berk1937 O dediğin şey berberde ara sıra bana da oluyordu son zamanlarda pek olmuyor saçımı berberde yıkabiliyorum. Ancak dediğin gibi bende de bir nefes alma zorluğu, boğacakmış hissi oluyor. Bu neden böyle oluyor hiç araştırmadım sebebini bilmiyorum.

Örümcek ve böcek tiksintisini bende de var görünce rahatsiz oluyorum. Tüm sürüngenler ve kurbağalardan da rahatsiz oluyorum.

@Handsome Reis Örümceği Allah'ın yarattığına dair bir delilin var mi? Sevmiyorsan sevmiyorum de bu kadar basit.
Ateistleri bu yüzden sevmiyorum işte. Onu bilmem fakat benim var.

KUR'AN-I KERİM | 1. Sayfa | Fâtiha Sûresi
Başlarsan okumaya anlarsın.
(Mealiyle)

Son düzenleme:
@NothingAtHere Ben de dincileri bu yüzden sevmiyorum. Hayatında Kuran okumamış kişiler gelip örnek gösterip böyle böyle diyor. Evrimin ne olduğundan en ufak bilgisi olmayan kişiler gelip boş boş inanip Kuran da böyle diyor. Halbuki ne Kuran kitabını okumuşlar ne de benimsedikleri dinden haberi yok sizin gibilerin.

Bankalar tarafından aranmak, biraz sabıkalıyım da. :) Yabancı bir numara aradığında banka mıdır acaba diye açamaz hale geldim. Birde duş alırken biri beni boğacak gibi oluyorum.

@NothingAtHere Ben de dincileri bu yüzden sevmiyorum. Hayatında Kuran okumamış kişiler gelip örnek gösterip böyle böyle diyor. Evrimin ne olduğundan en ufak bilgisi olmayan kişiler gelip boş boş inanip Kuran da böyle diyor. Halbuki ne Kuran kitabını okumuşlar ne de benimsedikleri dinden haberi yok sizin gibilerin.
Evet öyle. Ben Kur'an okumadığım için tavsiye ediyorum. Sende okudun, anladın. Sonra iman etmek yerine inanana sayıp sövüyorsun. (ironi) Böyle tartışma yeterince çıktı zaten. Haklısın. Ülkenin bir çoğu Kur'an okumuyor fakat inanıyorum diyor. Ama kim benim onlarla bir olduğumu söyledi? Ne kadar boş bir insansın. Kur'an okumayan insan inan bunları söyleyemez. Fakat size de hak vermek lazım. Sonuçta bilmiyorsunuz. Bir bilseniz sizin gibi ne dinsiz vardı şimdi belkide cennetlik...

Konuyu sürdürmekte ısrar etme, gereksiz yere yorulmayalım. İslam dini hakkında ne sorarsan hepsinin cevabı var. Sonuçta alemlerin yaratıcısı tüm çelişkileri kaldırabilecek sonsuz güce sahip.

Dinci demek yanlış tabir olmuş. Dinciler dini kullanıp türlü çıkarlar elde etmeye çalışandır. Dindar demek daha doğru olur. İnandığı kitabı okumayıp ahkam kesenler konusundaki düşüncelerinize katılıyorum.

Dinci demek yanlış tabir olmuş. Dinciler dini kullanıp türlü çıkarlar elde etmeye çalışandır. Dindar demek daha doğru olur. İnandığı kitabı okumayıp ahkam kesenler konusundaki düşüncelerinize katılıyorum.
Evet ben de katılıyorum fakat bilgisi yetersiz arkadaşın. Basit bir kitap olarak gördüğünüz o kitapta yazan o ayetler sizi doğru yola götürecek ama bir okusanız...

Klostrofobi. Dar alanlarda aşırı bunalıyorum, nefes alamıyorum.
Ayrıca arılara karşı da fobim var.

@NothingAtHere Kimin boş olduğu ortada. Sen kesinlikle okumamışsın öyle Fatiha suresini atmakla hakli olmuyorsun. Sen evrim teorisini hiç okudun mu?

Islam hakkında ne soransan hepsinin cevabi varmış peh, sonsuz güce sahip yaratıcının her çelişkiye cevabi varmış bak hele sen.

Burada bilgisi yetersiz olan biri varsa o da senin gibi boş inanan kimselerdir.

Madem Islam da hakkinda bu kadar bilgin var söyle bakalim insani Tanrı yaratti diyorsunuz peki Tanri'yi kim yarattı mantıklı bir açıklama yap bakalim.

Ateist dediğin kişiler sizin gibi ensest ilişkiden üreme, ayın ikiye yarilmasi, Nuhun gemisiymiş gibi peri masallarına inanmıyor aradaki fark bu.

Tek dayanak noktası bir kitap olup sadece bir hiçbir bilimsel kanıtı olmamasina rağmen sırf kendini hakli çıkarabilmek için öyle ayet atarak haklı olmuyorsun.

Istediğin kadar inkar et, ister inan ister inanma karşıdaki kişiye saygı duyacaksin. Bana bir daha üslubu bozuk şekilde cevap verirsen cevabim böyle olmaz.

Kutsal kitabinda bile yaziyor başkasının dinine karşı hoşgörülü ol diye ama sözde kitabi bildiğini saniyordun.

Evrim teorisini bugüne kadar çökerten hiçbir tez yok isteseniz de istemeseniz de durum bu. Bu teori bilimsel olarak kanıtlandı. Her ne hikmetse bu kadar bilim adami evrimi çürütmek için çaba sarf edip bunu başaramadi hala, çıkıp bir ayet atmakla koskoca evrimi çürüttün bravo.

@NothingAtHere Kimin boş olduğu ortada. Sen kesinlikle okumamışsın öyle Fatiha suresini atmakla hakli olmuyorsun. Sen evrim teorisini hiç okudun mu?

Islam hakkında ne soransan hepsinin cevabi varmış peh, sonsuz güce sahip yaratıcının her çelişkiye cevabi varmış bak hele sen.

Burada bilgisi yetersiz olan biri varsa o da senin gibi boş inanan kimselerdir.

Madem Islam da hakkinda bu kadar bilgin var söyle bakalim insani Tanrı yaratti diyorsunuz peki Tanri'yi kim yarattı mantıklı bir açıklama yap bakalim.

Ateist dediğin kişiler sizin gibi ensest ilişkiden üreme, ayın ikiye yarilmasi, Nuhun gemisiymiş gibi peri masallarına inanmıyor aradaki fark bu.

Tek dayanak noktası bir kitap olup sadece bir hiçbir bilimsel kanıtı olmamasina rağmen sırf kendini hakli çıkarabilmek için öyle ayet atarak haklı olmuyorsun.

Istediğin kadar inkar et, ister inan ister inanma karşıdaki kişiye saygı duyacaksin. Bana bir daha üslubu bozuk şekilde cevap verirsen cevabim böyle olmaz.

Kutsal kitabinda bile yaziyor başkasının dinine karşı hoşgörülü ol diye ama sözde kitabi bildiğini saniyordun.

Evrim teorisini bugüne kadar çökerten hiçbir tez yok isteseniz de istemeseniz de durum bu. Bu teori bilimsel olarak kanıtlandı. Her ne hikmetse bu kadar bilim adami evrimi çürütmek için çaba sarf edip bunu başaramadi hala, çıkıp bir ayet atmakla koskoca evrimi çürüttün bravo.

Bu şekilde baskın konuşup üste çıkmanın manası yok lütfen terbiyeni takın. Önce Kuran kitabını baştan sona oku daha sonra istersen inkar edip başka görüşlere inan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı