Technopat Fobilerini Paylaşıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@SirYakup Okumadığımı nereden çıkardın? Konuşmam baskın değil bilimsel gerçeklerdir. Siz evrimi iyi okuyun önce sonra muhalefet olun. Hangi dini seçip seçmemeniz beni ilgilendirmez. Benim kimseye karışmaya hakkim yok sizin de yok. Terbiyeyi senden öğrenecek değilim. En ufak bir terbiyesizlikte o şahısın kendisi kendini hakli çıkarmak için terbiyesizce konuşuyor.
@LeViAcKeRMaN Cidden yeni bardak aliyor musun?

@SirYakup Okumadığımı nereden çıkardın? Konuşmam baskın değil bilimsel gerçeklerdir. Siz evrimi iyi okuyun önce sonra muhalefet olun. Hangi dini seçip seçmemeniz beni ilgilendirmez. Benim kimseye karışmaya hakkim yok sizin de yok. Terbiyeyi senden öğrenecek değilim. En ufak bir terbiyesizlikte o şahısın kendisi kendini hakli çıkarmak için terbiyesizce konuşuyor.

Ben size muhalefet olmadım, konuşma tarzınız karşılıklı fikir alışverişinden daha çok tartışmaya yatkın. Benim inancımla ilgili sorunum olmadığı için dinimle ilgili sorunum yok yani sizin evrim teorinizi okumam bana bir şey katmaz. Eğer gerçekten dinimin yetersiz kaldığı nokta varsa sorgulama yaparım, araştırma yaparım ona göre kendi kararımı veririm. Konuşma tarzına dikkat et.

@LeViAcKeRMaN Cidden yeni bardak aliyor musun?
1. Ben sana Online Kur'an okuman için bir link attım.
2. Evrim teorisi bir insanın inancını etkilemez ki? Bahsedilen şeyler senin bir yaratıcın olduğu gerçeğini değiştirmez ki?
3. İslamla ilgili her şeyin cevabı var. Tanrıyı biri yaratmadıysa nasıl var oldu diyorsun. Peki bu Kur'an'ı yazan nasıl yoktan var etti? Peki bu kıvılcım ile oluşan Dünya'yı kim yarattı? Bu atomları, maddeleri kim yarattı? "Madde yoktan var olabiliyor"sa Allah niye var olamasın? Ya ilk insan? Ona kim akıl verdi?
Yaptım al.
4. Bana terbiyesiz diyorsun kısaca. Tamam ne derdin eğer daha üslupsuz cevap verseydim? Bunu söyle bana.
5. Ateistler sadece çekemeyen, gerçeğe inanmak istemeyen kimselerdir.
6. Ben evrim teorisini çürütmedim ki? Evrim teorisi hala geçerli. Evrim teorisi maymundan geldik diyorsa öyleyizdir. Zaten Kur'an yalan söylüyor, evrim teorisi doğru söylüyor.

Okudum demişsin. Okumamışsın. (Okumamışsınnnnnn) @SirParzival inanmak istemeyeni zorla inandıramazsın. Boşver.
Maymundan geldiğimize dair kanıt yok o ayrı. Fakat evrim teorisi Kur'an ile çelişmez.

Dostlar ben güzel güzel sohbet edelim diye konuyu açtım sizin getirdiğiniz noktaya bakın, yapmayın şöyle şeyler ya. Herkes istediği şeye inansın ona göre yaşasın kimse kimseye karışmasın, bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Birbirinizi kırmaya değmez şu tartışmanız bırakın o ne yapıyorsa yapsın.

Fobilerden olayı din ve evrime nasıl çevirdiniz gerçekten merak ediyorum...

Konu ile ilgili olarak zannedersem, toplum içinde küçük düşürülmek. Eskiden çok mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptim, zamanla yaş ilerledikçe her şey istediğiniz gibi olmuyormuş onu farkettim ama hala devam eder bu korkum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı