Technopat hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ülkenin en aktif forumlarından biri. Spesifik konular hariç genel olarak cevabını alıyorsun. Bu da benim için yeterli. Kitlesinde internetin neredeyse her yerinde olduğu gibi çürükler var. Yapacak bir şey yok, görmezden geleceksin. Moderatörlerle ve kurallarla bir benim ciddi sorunum yok sanırım, şikayetçi olmayan yok.

Yukarıda çürükleri takmamak lazım dedim ama her zaman mümkün olmuyor işte, buna değinmesem olmaz. Bazı kullanıcılarda (Yüksek mesajlılarda daha çok olmakla birlikte) bariz bir üslup bozukluğu ve çok bilmişlik var. Bazı zamanlar aşırı rahatsız ediyor bu beni. Mesela biri Türkçe yama önerisi için konu açmış. Bunlardan biri de gidip bir siteden yama atmış. Site güvenli değil hatta sitedeki yamanın yorumlarında indirme linkinin çalışmadığı bile yazıyor. Konu sahibi durumu söyleyince de bizimki bir zahmet sitenin güvenirliğini kontrol edin, 10 saniyelik iş tarzı bir şey yazıyor. Sanki yaptığı önerilerinin sorumluluğu benim.

Bu tiplerin çoğu Hint kumaşı falan da değil. Aktif oldukları kategorilerde yine başka bilgili ve konuşmasını bilen arkadaşlarımız var. Artık denk geldikçe engeli basmaya başladım bunlara.

Bir de konuyla alakasız cezası. Arkadaş, adam hiç incelemeden, forumda bakmadan 150 kere açılmış konuyu 151. kez açıyor, hiç bir sıkıntı yok ama sen araştır deyince konuyla alakasız mesajdan ceza yiyorsun. Ya da birisi "bilmemne hesabım kaç lira eder, meraktan sordum" kalabalığı yapıyor, düşük bir miktar yazarsan, geyik diye ceza yiyorsun. Sevgili modlar, bu konular ne kadar ciddi olabilir ki, benim dalgam buna bir zarar versin?

Erkekseniz konu tekrarına da ceza verin, windows 10 mu 11 diyen herkes ceza alsın.

Yani sitede tam bir, "denetleyenleri kim denetliyor" problemi var. Sosyal medyada ya da reddit'de de teknik konular var ama kimse kafanıza vurmuyor biraz şakalaşınca.

Yüksek seviyeli modlar bu yazıları okuyorsa, bunlar size kan kaybettiriyor, adam kaçırtıyor. Sadece 10 postu olan, yalnızca Chatgpt'de sorar gibi milletin bilgisini selam bile söylemeye tenezzül etmeden sömürmeye çalışan kişilerin bir sıkımlık uğrak yerine dönüşüyor.

Yazık, üzücü.
Hocam söyle bir sorun var, aylar önce açıyorum konuyu. Mesaj gelmiyor tekrar açınca geliyor bazen, bazen öne çıkarmada ise yaramıyor.

Diğer forumlara göre arayüz olsun kalite olsun güzel bir platform ama bazı insanların çok gergin olduğunu düşünüyorum ayrıca bazı kısıtlanma sebepleri saçma oluyor mesela bir konu hakkında şaka yapıyorsunuz ve gereksiz mesaj kısıtlaması yiyorsunuz. Çoğu yerde mantıklı insanlar o konuyu öğrenmek için açıyor ama ortamıda biraz yumuşatmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı