Technopat hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kitlesi gün geçtikçe kötüleşen bir yer eskiden gerçekten bilgili insanlar vardı şimdi yaş kitlesi çok düşmüş ve kopyala yapıştır cümleler kullanıyorlar ( lütfen alınmayın )

Teknik özelliklerine gelirsek yıllardır arayüz aynı değiştirmiyorlar, tasarımın yenilenmesi gerek ( D. A ) forumu gibi olsun istiyorum.

Kitlesi gün geçtikçe kötüleşen bir yer. Eskiden gerçekten bilgili insanlar vardı, şimdi yaş kitlesi çok düşmüş ve kopyala yapıştır cümleler kullanıyorlar (lütfen alınmayın).
Alınan alınsın ki ders çıkarsın bu söylediklerinizden, yoksa kimse üstüne alınmazsa ne anlamı kaldı bu fikri beyan etmenizin?

Mesela bir kullanıcı soru soruyor. Diğer kullanıcı cevap olarak bir tane cümle kuruyor ve sonra bir başka sitenin linkini kopyala yapıştır yaparak buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz diyor. Ee, kullanıcı o siteye tıklayıp bilgi edinecekse Technopat Sosyal'in ne anlamı kaldı?

Bu tarz kullanıcılara sesleniyorum. Eğer ki yardım edecekseniz kendi cümlelerinizle tek tek, adım adım açıklayarak yardım edeceksiniz! Ben de biliyorum bilmem nerenin linkini buradaki mesajıma kopyalamayı! O zaman her konuya verilen cevap öyle olsun, oh ne güzel ya...

1678643851963.png

Yukarıdaki konu anlattığım duruma örnek güncel bir konu.

Ayrıca Sosyal yönetiminin karar alması lazım, öyle kategori engelleyin demekle olmuyor çünkü. Belli başlı konuların asla onaylanmaması gerektiğini düşünüyorum. Güzelim sitenin saygınlığı düşüyor, komik hale geliyor. Örneğin cinsellik temalı konuların ve boy konularının onaylanmaması.... Ayrıca siyaset konularına bir çözüm gerekiyor.

Moderasyon ekibinin onayladıkları konularda hatalar mevcut. Moderatörlerin de uyarı alabildiği bir sisteme geçilmiş. Umarım işe yarar ama ben pek sanmıyorum açıkçası.

Son düzenleme:
Mesela bir kullanıcı soru soruyor. Diğer kullanıcı cevap olarak bir tane cümle kuruyor ve sonra bir başka sitenin linkini kopyala yapıştır yaparak buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz diyor. Ee, kullanıcı o siteye tıklayıp bilgi edinecekse Technopat Sosyal'in ne anlamı kaldı?
Bazı konularda bunu yapmak mantıklı olabiliyor ama abartmamak gerekiyor. Bazı insanlar hiç araştırma yapmıyor. İnternette ilk sonuç olarak resmî bir destek sayfasının çıkabileceği sorular bile oluyor. Örneğin bir konu hakkında resmî bir destek sayfası varsa çok daha detaylı bilgi için paylaşılabilir. Konuda, ilgili sayfadaki bilgilerin bir özeti yerine hepsini vermek daha faydalı olabiliyor. Yine de birkaç cümlelik özet yazdıktan sonra ilgili sayfayı paylaşmak en iyisi olur.

Bazı konularda bunu yapmak mantıklı olabiliyor ama abartmamak gerekiyor. Bazı insanlar hiç araştırma yapmıyor. İnternette ilk sonuç olarak resmî bir destek sayfasının çıkabileceği sorular bile oluyor. Örneğin bir konu hakkında resmî bir destek sayfası varsa çok daha detaylı bilgi için paylaşılabilir. Konuda, ilgili sayfadaki bilgilerin bir özeti yerine hepsini vermek daha faydalı olabiliyor. Yine de birkaç cümlelik özet yazdıktan sonra ilgili sayfayı paylaşmak en iyisi olur.
Ufak tefek istisnalar olabilir duruma göre ama al buradan oku demiş konudaki kişi. Mesela işlem yapılacak mı bu konuşmamızdan sonra o kişiye?

Düzenleme: Raporlama sonrası işlem yapıldı, teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Moderatörlerin yazım kuralları konusundaki sıkı yönetimi dışında güzel bir forum, şahsen ben gezinmekten zevk alıyorum. Ayrıca toxic kitleyi de unutmamak lazım.

Bence diğer forumlara göre çok daha canlı bir kitlesi var. Onun dışında yazım hataları yüzünden verilen cezalar artık bezdirdi. Sanki cezayı verenler Türkçe öğretmeni.

Yok hocam daha da ileri gitmek lazım, TDK çalışanı :D

Geri
Yukarı