Technopat kullanıcıları artık neden mesaj atmıyor?

@LAYNU dostum işte çözümünün olmadığını belirtiyorum. Burası gönüllülük esasına dayanan bir site ve buradaki herkes karşılıksız olarak yardım ediyor. Sürekli yardım eden kişiler bir süre sonra etmeyebiliyor, sıkılabiliyor ya da yoğunluktan dolayı giremeyebiliyor. Herkesin sosyal hayatı var ve herkesin buraya ayıracak vakti olmayabilir. Bunları da düşünmek lazım.

3 yıldır foruma üyeyim. Cidden azalış var dostum. Bir azalıp düzelmesi yok fazla.

Evet hocam haklısın, azalma olduğu kendini hissettiriyor. Fakat bu çok ciddi seviyelerde değil, forum hala gayet aktif. Zamanla geri eski aktifliğine döneceğine inanıyorum.

Hayat insanı yoruyor hocam hayat sadece forumdan ibaret değil.

Forum sitesinde vakit geçirmek günün yorgunluğunu alan en önemli etkinlik olabilir, buraya girince mutlu hissediyorum😁

Ceza sistemi yüzünden.
Ceza sistemi yüzünden açık ve net eleştiriyoruz ama dikkate alan yok moderasyon ekibi berbat.
Ceza sisteminin nesini beğenmiyorsunuz ki? Bu ceza sistemini beğenmeyen arkadaşlarla en az 1 sene farkımız var ve ben ilk üye olduğum vakitte ceza sistemi ne kadar kabaydı bir bilseniz.
1673637882832.png
1673637909525.png
1673638137884.png
1673637934115.png

Attığım uyarılar, aldığım uyarıların yarısı bile etmez.

Sizler anlaşılan hammer Mikail Fidan yönetimindeki moderasyon ekibini görmediniz detaylıca. Ağzını açsan birkaç saatliğine, bir haftalığına foruma mesaj atman yasaklanıyordu.

Şu anki moderasyon ekibi çoğu hataya uyarı atmadığı oluyor. Hatayı gören kullanıcı raporlarsa orası ayrı.

Eskiden moderasyon kaba diye eleştiriliyordu. Bariz bir şekilde yumuşama varken moderasyon bölümünde daha fazla mı yumuşama istiyorsunuz yoksa daha mı kaba olmalarını mı?

👉
1673638689045.png
👈

Zamanın moderatörü tarafından yapılan inisiyatife bak. Normal şartlarda direkt ceza atılıyordu.

Saçma sapan ceza sistemi burnundan kıl aldırmayan yönetim tayfası olunca böyle bir sonuçla karşılaşmak kaçınılmaz oluyor. İnsanlar mesaj yazarken acaba ceza yer miyim yanlış anlaşılır mıyım gibi sanal alemde pek karşılaşmayacağımız gerçek hayata dair endişeleri burada gereğinden fazla taşıyorsa bir şeyler yanlış yapılmış ve yapılıyordur.
Eskiden daha sıkıydı şu an daha gevşek sayılır ama eski tadı yok forumun yani bunun kurallarla alakası yok.

bildiğim konulara da mesaj atmaz oldum mesela pc toplama konularına birkaç nedeni var.
  1. Çok yorucu piyasa sürekli değişiyor.
  2. Hazır sistem satan site çok fazla ve karşılaştırması zor. O yüzden hazır sistem satan siteleri konuyu açan kişiye atıp, oradan gözüne takılan sistemleri seçmesini ve bizim değerlendirmemizi istiyorum.

Geri
Yukarı