Technopat neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jotti

Decapat
Sadece ufak bir eleştiri yapmak istiyorum, mesela yeni üye olan biri çok iyi olmasa bile az çok iyi ve anlaşılır bir Türkçe'yle bir sorun belirtiyor ve yardım istiyor. Daha sonra üyeler konu hakkında bilgi almak için konu altına bir şeyler yazıyor ama konuyu açan arkadaş cevap veremiyor çünkü sırf Google'da index uğruna galiba insanlar rencide ediliyor. İşte şu harfe büyük başla, uzun birkaç cümleyi tek seferde yazma, şunu küçük yaz, şunu şöyle yap. Eh be kardeşim burası bir yardımlaşma forumu mu? Yoksa Afrika sömürgesi gibi biz de sömürülüyor muyuz? Aile kavramı nerede kaldı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neyiniz sömürülüyor anlayamadım. Siz buraya ücret mi ödüyorsunuz? Burada mevcut kurallar var ve bunlara uymak zorundasınız. Uymadığınız zaman uyarılmak durumundasınız. Yeni üye arkadaşlarımız ceza aldıkça öğreniyor daha sonra aynı hatayı yapmıyorlar. Ya da yapmamaya çalışıyorlar. Burada amaç size ceza verip zevk almak değil, burayı kullanıyorsanız kurallara uymanızı sağlamak.

Neyiniz sömürülüyor anlayamadım. Siz buraya ücret mi ödüyorsunuz? Burada mevcut kurallar var ve bunlara uymak zorundasınız. Uymadığınız zaman uyarılmak durumundasınız. Yeni üye arkadaşlarımız ceza aldıkça öğreniyor daha sonra aynı hatayı yapmıyorlar. Ya da yapmamaya çalışıyorlar. Burada amaç size ceza verip zevk almak değil, burayı kullanıyorsanız kurallara uymanızı sağlamak.
Yalnız siteyi ayakta tutan üyeler haberin olsun. Üyeler para vermiş kadar değerlidir bunu unutma.

Peki kurallar bu kadar net ise siz nasıl moderatör oldunuz?
Moderatör Arıyoruz - Technopat Sosyal burada yazanlar kural değil mi?
Hadi daha önceden moderatör olduğunuzu varsayalım. Peki 1000 mesaj kuralına uymayan fakat sonradan moderatör olan arkadaşlar var aramızda? Bir söz vardır hoca bilmem ne yaparsa cemaat ne yapar diye. O hesap sanırım bu durum.

Yalnız siteyi ayakta tutan üyeler haberin olsun. Üyeler para vermiş kadar değerlidir bunu unutma.
Sömürge denilen şeyin farkında mısınız? Sizi sömürmek isteseler sizce kuralları bu kadar sert ve katı yaparlar mıydı?

Her şeyi geçtim, yazım yanlışından dolayı ceza yiyoruz. En son düzenleme moderatör diye yazıyor. Moderatörün düzelttiği mesaja bakıyorsun yine yazım yanlışı var. Biz uyarı yiyoruz belli bir süre konuya cevap veremiyoruz ama o moderatör elini kolunu sallayarak insanlara uyarı vermeye devam ediyor. Güzel!

Sömürme falan boş muhabbet de kurallar cidden fazla katı. Daha da kötüsü ne sebeple uyarı aldığımızı tam olarak anlayamıyoruz. Moderatör arkadaslar girin profilime aldığım cezalara bakın. Defalarca kez yazım hatası uyarısı almışım ama nerde ne hata yapmışım bilmiyorum. Sadece yazım hatası demeyin açıklama da yazın.

Kimse kusura bakmasın ama kayıt olurken orada okumanız için ''Technopat Sosyal Kuralları'' yazıyor. Her zaman yaptığımız gibi bu tarz şeyleri okumadan kullanınca ve ceza yiyince tepki gösteriyoruz. Moderatörlerin hata yapması konusunda sizi destekliyorum. Biz ceza yiyorsak onlar da yemeli. Ama görevlerini yapıp bize ceza verirlerse buna tepki göstermem, desteklerim.

Arkadaş ne zormuş şu Türkçe'yi düzgün kullanmak ya ne sızlandınız be kardeşim. Sanki kötü niyetle yapıyorlarmış gibi bir de gelip sömürülüyor muyuz demişsin. Kusura bakma da çüş yani. Adamların tek derdi ola ki senin başına gelen problem başkalarının başına da gelirse çözümü daha rahat okuyup anlayabilmesi için düzgün, Türkçe kurallarına uyarak yazmanız. Burada ne gibi bir art niyet var söyler misiniz? Çok basit ve saçma düşünüyorsunuz.

@LeBlanc 1000 mesaj normal şartlar için koyulmuş bir limit. Daha altında bu yetkiyi almış biri ise bu konuda fazlasıyla yeterlidir zaten. Kararı veren yönetim, mutlaka o kadar başvurudan seçim yapıyor ve belirli bir yetkinliğe sahip mi diye bakıyordur. Konu ile çok bir alakası da yok dediğinizin. @Hasan Gürlek öne çıktığı için oradan yürüdüğünüzü düşünüyorum.

@judgmennt Yazım yanlışı sebebi ile ceza yemek normal değil mi sizce? Üye olurken kurallar belli. Ceza verenin kim olduğunu bilmemek bir yandan rahatsız edici olsa da, o kişinin sadece görevini yapması sebebiyle doğrudan bilmemeniz daha mantıklı. Kimse zevkine de "elini kolunu sallayarak" ceza vermiyor. Bugün çoğu kişiye hatalarından dolayı sözlü uyarıda bulundum. Kasıtlı bir cezalandırma veya ego aracı olarak kullanma yok. Kurallar belli, en başından belli zaten. İlk uyarılar ise süreli olmuyor. Hata bir kere yapılır, sonrakiler yanlıştır.

@Jotti Size de diyeceğim şey belli. Kurallar belirlenmiş durumda. Şartları kabul ediyor herkes üye olurken. Kurallar uymak üyelerin görevi, düzene yardımcı olmak ise Moderatör görevi. Zor bir şey değil. Olay yaratmaya gerek yok. Ben de uyarı aldım ama tekrarlamadım onları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı