Gençlik neden böyle?

Arkadaşlar, yeğenim ilkokula gidiyor. Arkadaşları falan hep küfürlü espiriler falan yapıyor. Hatta bir tanesi abartıp duvara kocaman 31 falan çizmiş kadın cinel organı çizmiş. Neden böyle? Bana göre ailelerde suç var çocukları doğurur doğurmaz eline telefon verirlerse böyle olur. Bizim ilkokul zamanımızda küfür etmeye korkardık.
Hocam eğitimin ve aile ortamının bu kadar dandik olduğu bir ülkede normaldir. Ben 18 yaşındayım ben bile asla ailemin yanında küfür etmedim etmiyorum fakat dedi&iniz gibi yeni jenerasyon hem aile terbiyesinden hemde ilkokulların bile artık kalitesiz ortamlara sahip olmasından bu durum yaşanıyor, görüyoruz çokca.

Genel sebep sistemle ilgili ve bu ailelere çok yansıyor. Bir belgeselde şöyle bir şey dinlemiştim çalışan ailenin küçük çocuğu varsa ve 10 12 saatli bir işte çalışıyorlarsa çocuklarına ilgi gösterebilecek durumlar bulmaları gerekiyor. Bunda telefon ve tablet başı çekiyor. Tabii bu da ileride onların daha agresif olmasını sağlıyor.

Hayır olmazsın :).
Hocam ağzına sıçsaydınız utanmazdı doğal olarak, doğurup sokağa salıyorlar sonuç bunlar.

Genel sebep sistemle ilgili ve bu ailelere çok yansıyor. Bir belgeselde şöyle bir şey dinlemiştim çalışan ailenin küçük çocuğu varsa ve 10 12 saatli bir işte çalışıyorlarsa çocuklarına ilgi gösterebilecek durumlar bulmaları gerekiyor. Bunda telefon ve tablet başı çekiyor. Tabii bu da ileride onların daha agresif olmasını sağlıyor.

Hayır olmazsın :).

Hayır ben olmazdım kendim için demedim o çocuk için dedim küfür ettiğine pişman olur muydu diye.

Bundan 1 hafta önce okul çıkışında 2 tane çocuk görmüştüm büyük ihtimalle ilkokul çağındaydılar yanlarına gidip ders çalışmalarını(sınavdan düşük almıştım) yoksa ileride pişman olacaklarını söyledim çocuklardan biri bana.
sana ne l*n am*nakodumun evladı
dedi acaba dövsem pişman olur muydu?
Küfür fazla olmuş ama söylemene gerek yoktu, başkalarına tavsiye vermeye gerek yok bence.

İnternet kullanımının yaygınlaşması ve kitlenin yaşının küçülmesi bana göre. Artık yeni nesil böyle, bu şeylerin içine doğuyor direk. Bizim 1990-2000 arası kitlenin bu açıdan şanslı olduğuna inanıyorum çünkü lise-ortaokulda bunları anca görüyorduk.

Arkadaşlar, yeğenim ilkokula gidiyor. Arkadaşları falan hep küfürlü espiriler falan yapıyor. Hatta bir tanesi abartıp duvara kocaman 31 falan çizmiş kadın cinel organı çizmiş. Neden böyle? Bana göre ailelerde suç var çocukları doğurur doğurmaz eline telefon verirlerse böyle olur. Bizim ilkokul zamanımızda küfür etmeye korkardık.
Bunlar hep dış güçlerin işi efendim 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı