Technopat sistem tavsiyelerinin çok pahalı olması

Tabii ki kalitesiz parçalar ile ucuza toplanır gidip C4 gibi patlamaya hazır PSU kullanarak, kronik sorunlu SSD kullanarak, sırf güzel görünüyor diye kasanın malzeme kalitesi ve hava akımına bakmadan önü ful cam olan kasalar alınarak, böyle parçalar kullanırsanız tabii ki daha ucuza gelecektir.

PSU kasa ve GPU soğutmadan kısıp yapılabilir ama sonra.
Ekran kartım 90 derece.
PSU yetersiz.
Sistem kapanıyor.
Bilgisayarım 100 derece.
Diye gelirsiniz.

Elit bir ortamız sonuçta. 50.000 TL sistem önerisi isteyen var hocam ben başka sitede bu kadar bütçeli kişiler görmüyorum hiç. A plus kullanıcı kitlesi bir başka oluyor ya bilmiyorum.🙂

Pahalı evet ama onlarda sizleri düşünüyor. Sağlam ve uzun ömürlü olsun diye kaliteli parçalar kullanıyorlar. Haliyle tuzlu oluyor biraz.

Bazı sistemler gereksiz pahalı. İstediğiniz kadar kaliteli SSD ve kaliteli PSU koyun bu sistem 10000 lira etmez mesela. Bunun gibi bir çok sistem önerilmiş.

1599218378802.png

Kaliteli parça kullandıkları doğrudur ancak f/p sistemlerde, giriş ve orta seviye sistemlerde böyle parçaların kullanılmasına gerek yok bence. Asus yerine Gigabyte alın mesela. Ekran kartını Sapphire alın. Böylece daha üst sınıf sisteme geçersiniz . Asus'un da her modeli kaliteli değil bilen bilir. Marka bazında değil model bazında seçim yapmak gerek. Bazı parçalarda da ekstra dikkat etmek gerekir Psu ve Hdd gibi.

Bence de sistem tavsiyeleri dengesiz ve pahalı.
Üstte arkadaş örneğini vermiş. İşlemci bildiğin ekran kartından pahalı. Oyun sistemleri için tezat bir durum.
Bana sırf laf olsun diye yapılıyormuş gibi geliyor. Yıllardır Technopat'ı takip ederim bu hep böyleydi. Sistem toplarken hiç sistem tavsiyelerine göz atmadım.
Makaleyi yazan arkadaşta biraz koyvermiş gibi. Eski tavsiye tablosundan işlemciyi çıkar, yeni bileşen koy al sana bu ayın yeni sistem tavsiyesi.

Arkadaşlar öncelikle ilk mesajımda gördüğünüz gibi sadece görüş olduğunu tekrardan belirtmek isterim. Beni linç etmek yerine önce sistem tavsiyelerine bakıp ondan sonra yorum yapmanızı beklerim. Üstekki arkadaşın göndermiş olduğu sisteme bakarsak o sistem ne olursa olsun 10000 TL etmez edemez. Evet parçalar kaliteli ve uzun ömürlü ama bu kadar da değil be? Ayrıca aramızdaki hangi arkadaş RX 560'lı bir sisteme 4900TL verir bunu da çok ama çok merak ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı