Her şeyin çok pahalı olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kime sorsam bu adama oy vermiyorum diyor. Bak yemin ederim 300 kişi toplasam 5 kişi çıkar ona oy veren ama adam nasıl oluyorsa kazanıyor :ROFL:
Dolar falan yalan ya. Maaşlar çöp hiçbirşey alamıyoruz. Rezalet resmen RAM alamıyorum var mı böyle birşey ya? 2 adet DDR3 RAM 400TL bandında.
Ben zamanında 16GB DDR4 RAM Aldım 900TL ye. Şimdi alamıyorum ama. Dolar arttı alım gücü düştü enflasyon sabit. Maaşlar sabit.
2016 yılında DDR4 16 GB RAM 250 liraydı.

Bu dünyada Allah (c.c) ile ödeme gibi bir seçeneğin yok öbür dünya da kredi kartın olmayacak burda yine parayla bir şekilde ödersin ama öbür dünya da günahlarının cezasını canınla ödeyeceksin.
Hayırdır bro seni de öbür dünyadan mı getirdiler reminder gibi bir şey misin? Bu dediklerin bana sökmez çünkü inanmıyorum.

Bu dünyada Allah (c.c) ile ödeme gibi bir seçeneğin yok öbür dünya da kredi kartın olmayacak burda yine parayla bir şekilde ödersin ama öbür dünya da günahlarının cezasını canınla ödeyeceksin.
Emin ol ki Allah diğer dünya da bu ülkeyi batıran adama ne yapacağını biliyor :) Tevekkül yaptığını falan mı sanıyor acaba? Allah doları düşürecek değil. Üretimini kendin yapacaksın ithalat değil ihracat yapacaksın yoksa dolar düşmez. Her şey Allah'tan beklenmez.

Emin ol ki Allah diğer dünya da bu ülkeyi batıran adama ne yapacağını biliyor :) Tevekkül yaptığını falan mı sanıyor acaba? Allah doları düşürecek değil. Üretimini kendin yapacaksın ithalat değil ihracat yapacaksın yoksa dolar düşmez. Her şey Allah'tan beklenmez.
Dostum dediklerine katılıyorum, eğer burada kendi fikirlerimi de katarsam konu tartışmaya dönecek ve kilitlenecek o yüzden susuyorum.

Hayırdır bro seni de öbür dünyadan mı getirdiler reminder gibi bir şey misin? Bu dediklerin bana sökmez çünkü inanmıyorum.
Bunları bilmem için öbür dünyaya gitmeme gerek yok. Bunları öğrenmem için zaten yeterince kaynak verilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları bilmem için öbür dünyaya gitmeme gerek yok. Bunları öğrenmem için zaten yeterince kaynak verilmiş.
Öncelikle bunları bir alevi olarak yazıyorum. Burası islam konuşulmak için açılmış bir sosyal değil maalesef. Arkadaşın dinini sevmesen bile saygı duymak zorundasın ben de zorundayım. Ayrıca böyle belaları okumak doğru değil.

Tabiki de öyle Allah zaten imkan vermiş yapıp yapmamak bize kalmış.

Şu an tek isteğim doların 10 lirayı da aşıp kriz çıkması. Millet bir bardak su içemeyecek duruma gelsin de hala ''Bir kaşık su içiyorum yavrum buna da şükür'' desin. Milletimizin ''APTALLIĞINI'' böyle bir koltuğa oturup izlemek istiyorum. Tuvalet kağıdı arkadaşım tuvalet kağıdı ya, 60 TL. Bugün D&R'a gittim ve bir kaleme baktım 71 TL yazıyordu. Benim babam 1600 TL emekli maaşı alıyor. En ucuz kalem 10 lira. Zamanında 1.5 liraya aldığım kalem ucu 7.75 TL olmuş. Bu işler ''Allah'ımız var dolar da kimmiş yauuu'' demeyle olmuyor. Hazine bakanlığına hiçbir şeyden anlamayan akrabalarını geçirmekle olmuyor. Sen o koltuğa oturuyorsan ülkeni düşünmek ZORUNDASIN, kendi çıkarlarını değil. Daha dün biz ekmeği dolarla mı alıyoruz artarsa artsın diyen insanlar bu günlerde dolar 7 liradan 6 liraya düştü diye seviniyor. Artık sizinle yaşamak istemiyorum çok ciddiyim, ülkenin artık bir an önce yok olmasını istiyorum. İleride tarihimizi de anlatırlarsa bir zaman çok zeki olan millet kendi aptallığında boğuldu ve yok oldu desinler. Şimdi çıkıp da bana kimse o kadar icraatları var demesin. Ya da 2000'li yıllarda asgari ücret 100 liraydı şimdi 1600 lira diyecek varsa gitsin kafasını klozete sokmaya devam etsin. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Doğrudur kardeşim eyvallah yanacağım eyvallah cayır cayır hemde eyvallah. @FurkanAltun boşver o arkadaş sanırım yukarıda Allah ile ödeme yazdığım için bunları söyledi muhtemelen, orada amacımın ironi yerine İslam ile dalga geçmek olduğunu sandı.

Öncelikle bunları bir alevi olarak yazıyorum. Burası islam konuşulmak için açılmış bir sosyal değil maalesef. Arkadaşın dinini sevmesen bile saygı duymak zorundasın ben de zorundayım. Ayrıca böyle belaları okumak doğru değil.
Dostum senin ya da başkalarının hangi dini yaşadığı beni ilgilendirmiyor. Ama arkadaş saygısızlık yapıyor. Şimdi sana senin inancına göre bir örnek verebilirdim eminim ki zoruna giderdi. Daha fazla uzatmak istemiyorum. Ayrıca o bela değil yolun sonu yoksa Allah herkesi islah etsin kimsenin canının yanmasını istemem.
Doğrudur kardeşim eyvallah yanacağım eyvallah cayır cayır hemde eyvallah. @FurkanAltun boşver o arkadaş sanırım yukarıda Allah ile ödeme yazdığım için bunları söyledi muhtemelen, orada amacımın ironi yerine İslam ile dalga geçmek olduğunu sandı.
Allah üzerinden ironi yapılmaz. Allah üzerinden şaka yapılmaz. Sadece Allah üzerinden değil insanların inandığı hatta taptığı hiçbir şeyin üzerinden ironi yapılmaz. Bu saygısızlıktır terbiyesizliktir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı