Her şeyin çok pahalı olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen sene 1000 TL'lerde olan PS4 şu an 2100 TL. Vergi + doların yükselmesi fiyatları çoook etkiledi.
Köprü yaptı, yol yaptı daha ne yapacak yahuuu(!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçimden önce Dolar 3.5'ti, seçim den sonra 6'ya sabitlediler ve bu büyük başarı gibi gösteriliyor. Oysa ki Türk halkı olarak gelen zamları, vergi artışlarını gene sineye çektik hamdolsun.

Kime sorsam bu adama oy vermiyorum diyor. Bak yemin ederim 300 kişi toplasam 5 kişi çıkar ona oy veren ama adam nasıl oluyorsa kazanıyor :ROFL:
Dolar falan yalan ya. Maaşlar çöp hiçbirşey alamıyoruz. Rezalet resmen RAM alamıyorum var mı böyle birşey ya? 2 adet DDR3 RAM 400TL bandında.
Ben zamanında 16GB DDR4 RAM Aldım 900TL ye. Şimdi alamıyorum ama. Dolar arttı alım gücü düştü enflasyon sabit. Maaşlar sabit.
Ben de ona şaşırıyorum onları bulup toplamak lazım. Genellikle yaşlılar cahiller oluyor.

2014'te aldığım 2.712 TL'lik bilgisayarımı şimdi almaya kalksam 7.063 TL vermem gerekiyor. Fiyat farkı 4.351 TL.

Dolar'ın artması en çok zengine yarıyor. Zengin daha zengin oluyor, fakir daha fakir oluyor. Orta kesim tamamen yok oldu ülkede. Artık ya zenginsin ya da fakir.

65 yaş üstü oy kullanmamalı. Ayrıca oy kullanım yaşı 18'den 15'e düşürülmeli. Geleceği çocuklar seçmeli zaten abicim. Gelecek çocukların geleceği. Sen gidip 65 yaş üstüne oy kullandırırsan zaten eski dönem de ki şartlar yüzünden hiç kafasına takmaz bu durumu. 65 yaş üstüne ehliyette vermeyeceksin oy kullanımı da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı