Technopat Sosyal 2024 Planlarımız

GIF gelmeyecek. Çökmelere de el atılacağı yazmıyor.

XenForo'nun getirdiği yenilikleri Sosyal'e bağlamazsak karanlık temanın cihazla senkronizasyonu da yatıyor.

Sosyal'in 2024 planı veritabanını güncelleştirip WEBP formatına geçmek. Kendi depolama giderlerini azaltmak için o da. Yine beni ilgilendirmiyor.
Konunun hepsini okudunuz mu? Üstelik bu XenForo'nun getirdiği yenilikler ancak Sosyal de XenForo'nun getirdiği güncellemeyi alıyor.

Üstelik siz kullanacaksınız yani her halükarda sizi ilgilendiriyor.

Konunun hepsini okudunuz mu? Üstelik bu XenForo'nun getirdiği yenilikler ancak Sosyal de XenForo'nun getirdiği güncellemeyi alıyor.
Bütün XenForo kullanan forumlara gelecek yenilikleri Sosyal'e bağlamıyorum, çünkü aynı trendeler ve aynı yere gidiyorlar. Sosyal'e X gelmiş yupii diyebileceğim bir şey yok. Türkiye'nin en cacık forumuna da geldi o özellik, TürkHackTeam'ın daha kendi resimlerini sunamayan ve yönetiminin hızlıresim kullandığı forumuna da geldi, Sosyal'e de geldi.

Bu konuda sevincimi XenForo forumunda yaşarım.

MariaDB güncellemesine "Hayırlı olsun" demeyeceğime göre benimle Sosyal arasında bir şey yok. Yine de teşekkürler dedim, ilgilendikleri için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün XenForo kullanan forumlara gelecek yenilikleri Sosyal'e bağlamıyorum, çünkü aynı trendeler ve aynı yere gidiyorlar. Sosyal'e X gelmiş yupii diyebileceğim bir şey yok. Türkiye'nin en cacık forumuna da geldi o özellik, TürkHackTeam'ın daha kendi resimlerini sunamayan ve yönetiminin hızlıresim kullandığı forumuna da geldi, Sosyal'e de geldi.

Bu konuda sevincimi XenForo forumunda yaşarım.

MariaDB güncellemesine "Hayırlı olsun" demeyeceğime göre benimle Sosyal arasında bir şey yok. Yine de teşekkürler dedim, ilgilendikleri için.
Yani sizi ve bizi ilgilendiriyor dolaylı yoldan çünkü forumu kullanıyoruz.

Yani sizi ve bizi ilgilendiriyor dolaylı yoldan çünkü forumu kullanıyoruz.
Benim tek aklıma takılan şey WEBP formatına geçiş acaba benim şu yöntemi bozacak mı?

@Recep Baltaş Kullanıcıların profil fotoğraflarına da müdehale edecek misiniz yoksa sadece konulara ve mesajlara yüklenen görselleri mi etkileyecek bu WEBP mevzusu?

Benim tek aklıma takılan şey WEBP formatına geçiş acaba benim şu yöntemi bozacak mı?

@Recep Baltaş Kullanıcıların profil fotoğraflarına da müdehale edecek misiniz yoksa sadece konulara ve mesajlara yüklenen görselleri mi etkileyecek bu WEBP mevzusu?
Bozacağını sanmıyorum çünkü sizin yaptığınız eklenti direkt fotoğrafları değiştirmiyor, onları .gif şeklinde gösteriyor. Ve konuda belirtildiği kadarıyla sadece PNG, JPEG ve JPG dosyalarını etkileyecek.

@NoobSolid26 .txt yükleniyor. Diğerlerini de bir çılgınlık yapıp .zip.txt olarak yükleyebilirsiniz.

@Jack İşte Kaynak görsele de elini atarsa bozar. GIF'in sunucuda saklanması zaten bir hata ve ben de bu hatayı özellik haline getirdim.
Hocam küçük bir sistemde sunucu gibi çalıştırılabilecek hale getiremez misiniz eklentiyi? Yapabilirseniz benim sistemimde çalıştırabilirsiniz sorun olmazsa.

@Jack İşte O kadar basit değil işte. Kullanıcının kendi avatarını değiştirmesi için kimliğini doğrulaması gerekir. Sen Sosyal değilsin ki onun kimliğini doğrulayasın. Hadi diyelim Sosyal'i bir kenara attın ve zorla kullanıcının şifresine kadar alıp otomatik doğrulama yaptın ve kimse ses etmedi. Bunun gizlilik politikası var, izni var bir ton ıvır zıvırı var.

Bireysel olarak düşünüp yaşarken umursamadığımız şeyler işler büyüdüğünde iğne deliği kadar ince düşünülerek yapılması gerekiyor. Avatar için araya sunucu koyamam.

Geri
Yukarı